Huda Beauty Neon Orange Obsessions Eyeshadow Palette || Neon Far Paleti / L'Arc-en-ciel

Huda Beauty Neon Orange Obsessions Eyeshadow Palette || Neon Far Paleti


20 Ağustos 2019 Salı

Huda Beauty ürünlerine Sephora'dan ulaşabiliyor olmamız bence hem iyi, hem kötü oldu :) Daha önce yurt dışına çıkmayı beklerken, şimdi gelir gelmez koşarak gidip alabilmek hem lüks, hem zarar :)) Bir de ürünler Amerika lansmanlarından çok kısa süre sonra ülkemize gelmeye başladı... her şey cüzdanımız aleyhine işliyor kısacası :)


Huda Beauty'nin neon paletleri ilk çıktığında da çok ilgimi çekmişti. Tüm izlediğim yabancı Youtuber'lar da beğenince (Türkler'den -özellikle çok takipçili olanlardan- gerçekten güvendiğim yok, kimse kusura bakmasın... ya "dürüst görünmek adına" olur olmaz ürün kötülüyorlar, ya da PR arkadaşları mutlu olsun diye ayılıp bayılıyorlar. Sadece önceden makyaj artisti olanları dikkate alıyorum; @seaofmelis gibi...), Türkiye'ye gelirse turuncusunu almaya karar vermiştim. Ve geldi! Geldiği gibi de gidip aldım!Huda Beauty Neon Obsessions paletlerin pembe (Neon Pink), yeşil (Neon Green) ve turuncu (Neon Orange) olmak üzere 3 farklı çeşidi mevcut. Ben, her üç paletteki tonlardan oluştuğunu düşündüğüm Neon Orange Obsessions paleti tercih ettim. Tüm paletlerin dış ambalajı şeffaf plastik, kendi ambalajları ise sert, adlarıyla uyumlu olarak neon renklerden oluşuyor. Ambalaj oldukça sağlam, arkasında içerik bilgisi ve içinde de kapak boyutunda bir aynası bulunuyor. Fakat ayrıca herhangi bir aplikatör gelmiyor. 


Palette 9 adet far bulunuyor. El boyutunda olmasına karşın farların gramajları bana göre gayet iyi. Neon Orange Obsessions paletinde 6 adet mat, 3 adet pressed pigment/glitter far mevcut. Farlar tozutma yapmıyor, fırçaya çok çok iyi geliyor. Ne uygularken, ne de sonrasında dökülme yapmıyor. Kalıcılıkları ise efsane! Antalya sıcağında, baz kullanmadığım halde saatlerce dayandı ve rengi solmadı bile. Ankara'da, likit far üstüne uyguladığımda yaklaşık 10 saat silinme emaresi bile göstermedi ve göz kapağımdan zor çıkardım :))) Aslında, bu neon renklerin göz kapağına uygulanmasının sakıncalı olduğu tartışması vardı geçenlerde. NYX Cosmetics'in bazı paletlerinde bu uyarı var mesela. Huda Beauty'den de benzer bir açıklama beklendi ama bildiğim kadarıyla yapılmadı. Bu uyarı da aklınızda bulunsun istedim.
Paletteki mat renklerin pigmentasyonu çok iyi; sadece orta sıra, ortadaki rengi aşağıdaki swatchlarda iki kez üst üste geçtim. Mat renkler adeta blur efekt veriyor, muhteşem karışıyor, göz kapağına harika transfer oluyor. Pressed pigment/glitter renklerden ise orta sıradaki pembenin rengini iki seferde alabildim. Göz kapağında da, hep mat renklerin üstüne parmakla, overshadow gibi uyguladım. Islak kullanmayı, ya da glitter baz üzerine uygulamayı denemedim, çünkü bu hali bana yeterli geliyor. Fakat ıslak ya da baz üstünde muhtemelen şahane bir yansıma vereceklerdir.


Palette ağırlıklı bir ton yok aslında; hem sarılar/kayısılar, hem pembeler, hem de turuncular mevcut. Bu nedenle de hem oldukça canlı, alevli; hem de soft makyajlar çıkarabiliyorum. Zaten aşağıya örneklerini de ekledim. Her bir makyajı yaparken çok kısa zaman harcadım, çünkü gerçekten farların kalitesi sizi minimum uğraştıracak derecede. Yine her makyajı numaralandırdım ki, hangi renkleri kullandığımı rahatça takip edebilin. Bu arada, paletteki renklerin adları da var; ancak, içerik listesinden arayıp bulmak gerektiği için uğraşmadım. Numara verdim :)

Umarım paleti, incelemesini ve yaptığım makyajları beğenmişsinizdir! Bu paletleri Sephora mağazalarında, seyahat boy ürünlerin olduğu raflarda bulabilirsiniz. Satış fiyatı 265 TL. Ben %10 Black Card indirimimi kullandım. Siz beğendiniz mi neon paletleri, favoriniz hangisi?
4 yorum

 1. Aşırı aşırı iyi bir palet :)

  KEyifli zamanlarda güllen, neon renkler neden sakıncalı duymadım?

  YanıtlayınSil
 2. Bu palet gerçekten şahane ve makyajların da muhteşem olmuş Başak'cım. Ellerine sağlık!
  Ben neon renkleri kullanmayacağımı bildiğim için bu paletlere bakmadım (bakarsam almaya karar veririm diye korkuyorum). Neon far kullanmak isteyenler için oldukça kompakt bir palet ve kullanışlı bir renk seçimi yapmışlar orange obsessions da.
  Güle güle kullan, çok çok öperim! <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hihihihihi çünkü "o renkler bende var" argümanın da patlar di mi Blana'cım bu paletlerde? :)))) Yazıyı ve makyajları beğenmene çok sevindim kuzucum, daha güzelleri senin olsun! Çoook öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.