Avon True Power Stay 24hr Foundation -Ivory & Warm Ivory / L'Arc-en-ciel

Avon True Power Stay 24hr Foundation -Ivory & Warm Ivory


15 Ekim 2019 Salı

Geçen hafta Avon'un yeni Power Stay ruj serisinden bahsetmiştim. Bugün de serinin fondötenini sizinle paylaşmak istiyorum. 


Avon True Power Stay 24hr Fondöten, mat bitiş sağlayan, orta-yüksek kapatıcılık iddiasında, neme, suya ve terlemeye karşı dayanıklı olduğu belirtilmiş ve güneş korumasına da sahip bir ürün. 30 mL, pompalı, buzlu cam şişede geliyor. Bence şişe tasarımı sade ve hoş; pompasının ayrıca dönerek kilitleniyor olması da oldukça başarılı bir detay!Fondötenin yapısı oldukça sıvı, pompası rahat çalıştığı için tam ya da yarım pompayı rahatça alabiliyorsunuz. Silikonlu hissettiren bir bitişe sahip. İddia ettiği gibi kapatıcılığı yüksek. Oldukça mat duruyor ciltte; dolayısıyla, kuru ciltlerin çok seveceği bir ürün değil. Kalıcılığı fena olmamakla birlikte, benim burun kenarlarımdan 4-5 saatte parça parça yok olmaya başladı. Kalan bölgelerde daha uzun süre dayandı. Yapısı pudralı gibi olduğundan, üstüne ayrıca pudra uygulama ihtiyacı hissetmedim.7 farklı rengi bulunan ürünün bendeki renkleri Ivory ve Warm Ivory. İkisi de birbirine çok benzer renkler; Warm Ivory bir tık daha sarı alt tonlu. Yalnız her iki ürün de çok oksitleniyor ve ciltte bir ton daha koyulaşıyor. Melis İlkkılıç bu durumu önlemek için ürünü önce avuç içine alıp, avucunu açıp kapatarak ürünü ısıtıyor. Ben bu şekilde denediğimde daha az oksitlendiğini ve yüze daha iyi oturduğunu gözlemledim. Warm Ivory benim cildime daha iyi uydu; daha açık tenliler Ivory'yi tercih edebilir.Benim bu fondötenler ilgili sıkıntım, uygularken sabitlenmemesi ve her fırça ya da parmak darbesinde farklı bir yere oynaması. Zaten kuru cildimle çok anlaşamadığını söylemiştim. Belki karma ya da yağlı ciltliler daha çok sevebilir; ama, benim pek elimin gideceği bir ürün olmadı. Aşağıdaki görselde de bendeki duruşunu görebilirsiniz.


Power Stay fondötenlerin normal satış fiyatı 67 TL; ancak, şu anda 39,99 TL'ye (BURADAN) satın alabilirsiniz. 

8 yorum

 1. Başakçığım fotoğraflarını özlemişim valla şöyle bir blogunda göz gezdirdim :) Dediğin gibi nemli bitişli fondötenler senin için biçilmiş kaftan. Biraz kuru gibi geldi bana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece'cim çok teşekkür ederim! Evet ben de aynı fikirdeyim! Çok öperim!

   Sil
 2. bize uyar galiba, ama ama ama alamayacağım :) ..

  yazı cok özel :)

  YanıtlaSil
 3. Bileğindeki dağıtılmış halinde bile ne kadar kuru yapılı oldukları fark ediliyor Başak'cım. Ciltte sabitlenmemesi de sanırım bir fondötende en sevmediğim özellik, yoksa içine likit aydınlatıcılar ya da yağlar karıştırılarak belki kuru yapısı ile ilgili sorun çözülebilirdi.
  Ayrıntılı açıklamaların ve güzel yazın için çok teşekkür ederim. Çok çok öperim <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Blana'cım, hem kuru hem de sabitlenmiyor. Pek olmamış formülasyon olarak... ben okuduğun ve güzel yorumlarını esirgemediğin için teşekkür ederim. Çok öperim!

   Sil
 4. Kuru ciltler için Shiseido synchro skin glow 'u çok öneriyorlardı, dün yaptım bir çılgınlık bakalım... Hava ayaza dönerken parça parça durmayan fondöten ihtiyaç oluyor. Bazen keşke yağlı cilde sahip olsak da tanıttığın gibi fondötenlerle anlaşabilse cildimiz demiyor değilim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merve'cim, Shiseido benim hiç anlaşabildiğim bir marka değil; ama, o Synchro'yu ben de çok merak ediyorum. O zaman heyecanla yazını bekliyor olacağım! Ya yağlı cilt de zor; ama evet, kurudan daha rahat olabilirdik :))) Çok sevgiler!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.