Innova Cosmetics Renova Intensive Cell-Renewing Cream || Hücre Yenileyici Nemlendirici / L'Arc-en-ciel

Innova Cosmetics Renova Intensive Cell-Renewing Cream || Hücre Yenileyici Nemlendirici


5 Kasım 2019 Salı

T-shop Kozmetik ve sevgili İzel tarafından gönderilmiş olan Innova paketinden, ve o paketten çıkan Beautenova Kil Maskesinden BU YAZIMDA bahsetmiştim. Bugün de, son 1 aydır kullandığım gündüz nemlendiricisinden bahsetmek istiyorum.


Innova Renova Intensive Cell-Renewal Cream, 50 mL buzlu cam kavanozda geliyor. İçinde kremi almak için herhangi bir spatula bulunmuyor. Ancak ambalaj sağlam ve şık; ayrıca, kavanozun kapağının altında da koruyucu bir film bulunuyor. Böylece kremin ilk sizin tarafınızdan açıldığından emin oluyorsunuz. Kremin kutusunun üstünde son kullanma tarihi ve içerik bilgisi açıkça belirtilmiş.
Kremin yumuşak ama oldukça yağlı bir kıvamı var. Bu temel olarak içeriğinde ikinci sırada yer alan Skualenden kaynaklanıyor. Skualen cildin kendisinde de bulunan, cildin en kolay tanıdığı nem ajanlarından biri. Nem bariyerini korumak, cilde nem vermek ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek işlevleri arasında. Üçüncü ve dördüncü sırada yer alan Hydrolyzed Soy Protein ve Glycoprotein ise cilt pullanmasını düzelten, cildi dolgunlaştıran, ve cildin görünümünü düzeltmeye yardımcı içerikler. Benim bu kremde en farklı bulduğum ve en çok ilgimi çeken içerik ise, bebeklerin cildinde olduğu için "bebek amino asidi" olarak da bilinen Glutamic Acid! Glutamic Acid, cildin en üst tabakasının (stratum corneum) onarılmasında ve böylece cilt bariyerinin, dolayısıyla cildin nem seviyesinin korunmasını sağlayan bir içerik. Muhtemelen bu kremin "hücre yenileyici" olarak adlandırılmasının nedeni de bu bahsettiğim içerikler! Bunların dışında yine cildin yapısına ve dayanıklılığına katkıda bulunan peptidler ve nemlendirici ve koruyucu diğer ajanlar da içeriyor. Tüm içeriğine, özellikle ilk sıralarda yer alan aktif maddelerine baktığımda, bu nemlendiricinin en çok kuru, çok kuru ve olgun ciltlerin seveceği türden bir cilt bakım ürünü olduğunu düşünüyorum. 


Ben bu kremi her sabah cilt bakımımın son aşaması olarak, güneş kreminden önce kullanıyorum. Retinal içerikli bir kremle birlikte Tretin (retinik asit) de kullandığımdan bir tık daha kuruyan ve dönem dönem de soyulan cildime çok çok iyi geldi. Retinol kullanımı sırasında cilt bariyerini korumak için çok uygun bir krem olduğunu düşünüyorum. Yapısı yağlı olduğu için ilk başta cilt biraz parlak görünebiliyor; ancak yarım saat civarında emiliyor ve yağlı bir görünüm de kalmıyor. Ancak yukarıda da yazdığım gibi, bu kremi yalnızca çok kuru, kuru, kuruya dönük ciltlere önerebilirim. Diğer cilt türlerine biraz ağır geleceğini düşünüyorum.


Bir aylık kullanımım sonucunda cildimin retinolden kurumasını engellediğini, cilt bariyerimin güçlenmesine, cilt yapımın düzenlenmesine ve iyileşmesine katkıda bulunduğunu ve her kullandığımda cildimin neme ve ihtiyacı olan yağa da doyduğunu fark edebiliyorum. Çok hafif bir kokusu var; ancak beni rahatsız etmiyor. Beklemediğim kadar iyi bir nemlendirici çıktı ve bu durumdan dolayı da çok mutluyum!Innova Kozmetik'in sıkıntısı dağıtım ağı idi; ama, şimdi gördüğüm kadarıyla Innova'nın kendi sitesinde (BURADA) Dermoeczanem'de de satılmaya başlanmış! Renova kremin normal satış fiyatı 139 TL (TIKTIK); ama indirimlerle daha uyguna da bulabilirsiniz! Online almak istemezseniz de, T-Shop Kozmetik mağazalarından ulaşabilirsiniz.2 yorum

 1. Başak'cım kremin içeriği gerçekten çok iyiymiş! Okuyunca beklemediğim kadar şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Squalene cildimin çok sevdiği bir içerik ve ürünün aktif maddelerinde olması şahane! Elimdeki nemlendirici bahara anca biter diye tahmin ediyorum ama seneye bahar-yaz aylarında kullanmak için (indirimde de bulursam) makul fiyatıyla alabilirim. Kesinlikle aklımda olacak. Retinolden kaynaklı ekstra kuruluğa iyi gelmesine de çok sevindim.
  Güle güle kullan canımcım, kocaman öperim! <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, ben size tester yapayım hatta bu kremden, çok seveceğinize eminim! Tam sizin cildinizin bayılacağı gibi bir krem! Türk markası olunca da böyle performansa ayrı bir seviniyorum :) Çok öpüyorum bebişim!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.