Anastasia Beverely Hills x Jackie Aina Far Paleti -İnceleme, Swatchlar ve Makyaj Uygulamaları! / L'Arc-en-ciel

Anastasia Beverely Hills x Jackie Aina Far Paleti -İnceleme, Swatchlar ve Makyaj Uygulamaları!


28 Ocak 2020 Salı

Şimdiye kadar benzerleri ile idare etmeye çalıştığım (ve bir kez hariç pek başarılı olamadığım) Anastasia Beverly Hills paletlerin Jackie Aine versiyonu çıkınca "tamam" dedim, "dupe" aramayacağım, bu paleti alacağım. Çünkü en sevdiğim Youtuber'lar çok beğenmişti ve renkler gerçekten hem kullanışlı, hem de farklı görünüyordu. Sephora da Cyber Monday'de (Kasım sonu) iyi bir indirim yapınca bu paleti de makyaj koleksiyonuma katmış oldum. 


Jackie Aina, Nijerya-Amerika asıllı bir Youtuber; ben de daha önceden izlemiyordum kendisini doğruyu söylemek gerekirse ve bu paletle tanıdım. Merak ederseniz, adına tıklayarak Youtube kanalına gidebilirsiniz. Ama, ABH ile yapmış olduğu işbirliği bence son derece başarılı olmuş. Öncelikle paletin dış karton ve kendi ambalajına bir alkış alabilir miyim? Holografik ve arnavut kaldırımlarını andıran kabartmalı karton ambalajı da, kabartmalı, kumaş hissi veren, yine holografik kendi ambalajı da bence çok çok şık! Ve paletin içindeki göz kamaştırıcı renkler için bir ipucu veriyor. Hem karton dış ambalajda, hem de paletin kendisinin kapağında pembe-altın baskılı Jackie Aina logosu ve marka ismi bulunuyor. Paletin dış karton ambalajında içerik bilgisi de yer alıyor. Aayrıca, Cruelty Free logosu ve açıldıktan sonra 18 ay kullanım ömrü olduğu da dış karton ambalajda belirtilmiş. İç ambalaj arkasında da yine CF logosu, kullanım ömrü ve üretim kodu yer alıyor.

Paletin iç kapağında büyükçe bir ayna ve ayrıca çift taraflı far fırçası da mevcut. Farların aynaya bulaşmaması için şeffaf asetat da eklenmiş. Palette 14 adet far bulunuyor. Bunların bir kısmı "sıkıştırılmış pigment" olarak geçiyor. Farlar Amerika'da üretilmiş, fırça ise Çin yapımı. Farların hepsinin altında isimleri yazıyor. 
Farları anlatmaya başlamadan önce hemen fırçadan bahsetmek istiyorum. Bir tarafı karıştırma fırçası, diğer tarafı ise farları göz kapağına oturtmak için düz ama hacimli. Açıkçası ilk başta görünüşü hoşuma gitmişti; ancak, performansını beğenmedim. Karıştırma fırçası şekil ve yoğunluk olarak başarılı dursa da, sert ve kıl döküyor. Diğer taraf da bence farı çok iyi alıp yerleştirmiyor. Belki kirpik dibine far dağıtmak için kullanılabilir; ama, öyle seyahatte yanıma alayım da tek fırçayla bütün işimi göreyim mutluluğu yaşatmadı.


Farlarla devam edelim. Palette 3 adet sıkıştırılmış pigment far (Supreme, Pinker, Big Wig), bu sıkıştırılmış pigmentlerin dışında 3 tane daha mat far (Credit, Edges, Ginger), 2 adet ışıltılı far (Dwollahs, Zamn), 1 adet duochrome ışıltılı far (Trust Issues) ve 5 adet de sedefli/metalik far (Soleil, Lituation, Wiggalese, Shookington, Sponsored) bulunuyor. Farların hepsi oldukça pigmentli ve yumuşak. Renkler bir miktar tozutuyor; ama, beni bir süredir okuyorsanız biliyorsunuzdur, tozutma benim için sorun değil. Yeter ki farlar iyi karışsın. Ki bu palettekiler de, karışma ve uygulama açısından beni üzmedi. Ama, "wow" da demediğimi belirtmem lazım (Huda Beauty New Nudes ve özellikle Jeffree Star Blood Sugar farların performansı o anlamda ABH'nin bu paletinden daha iyi). 

Farları bu sefer sırayla anlatacağım size :) Başlamadan önce ortak özellik olarak:
 • Tüm mat farlar renklerini tam veriyorlar; bir miktar tozutma yapıyorlar ancak çok dökülmüyorlar. Karıştırılmaları benim beklediğimden sadece bir tık daha fazla uğraş gerektirse de yamalı durmuyorlar. Bazsız da kalıcılar.
 • Sedefli/metalik farlar da çok pigmentli, renklerini çok iyi veriyorlar. Göz kapağında ışıltısını yitirmiyorlar. Altında baz olmadan 3-4 saat sonra çizgilenme yapıyorlar. Hatta Wiggalese 1 saatte çizgileniyor. Muhtemelen çok metalik ve yumuşak olmalarından kaynaklanıyor. Zamn ve Dwollahs biraz simlerini dökebiliyor göz çevresine.
 • Aşağıdaki swatch fotoğraflarında baz kullanmadım, kollarımda losyon vs. herhangi bir ürün yok ve tamamen kuru parmaklarımla tek kat sürdüm. 

Soleil tam metalik, şampanya-somon arası gidip gelen bir renk. Hem göz kapağı için, hem göz pınarı ve kaş altı aydınlatması için uygun. Supreme açık bir nar çiçeği, geçiş rengi olarak kullanmayı ve kaş altıma kadar rengi iyice uçana kadar dağıtmayı, diğer renklere bu şekilde boyut katmayı seviyorum. Pinker kızıl tonlu bir gül kurusu; hem geçiş, hem de gölge rengi olarak çok tatlı. Big Wig net bir mürdüm; gölge rengi olarak çok başarılı. Bu renklerin yamasız uygulanması zordur; ben zorluk yaşamadım bu palette. Dwollahs ışıltılı, yeşile çalan bir altın rengi. Göz kapağını patlatmak için çok uygun! Credit tam mat bir acı kahve, nefis bir renk bence! Hem gölge, hem kirpik dibi için mükemmel. Lituation bronz ışıltıları olan boz bir kahve. Bu renk tek başına göz kapağına uygulanıp dağıtılabilir ve tek başına gayet güzel makyaj çıkarır. Paletin alt sırası, üste göre çok daha ilgi çekici... Zamn tam ışıltılı, çok tatlı bir altın rengi; sanki hafiften pembeye de çalıyor. Halo makyajlarda, göz kapağının ortasında efsane duruyor. Wiggalese paletin en özel renklerinden, metalik kırmızı. Göz kapağının üstüne de çok güzel oluyor, Soleil ya da Zamn'e gölge olarak da çok tatlı bir efekt veriyor. Shookington tam metalik, net bir mor. Bu da Wiggalese ile aynı şekilde kullanılabilir. Trust Issues rengini asla kameraya yansıtamadığım, beyaz baz içinde holografik ışıltıları olan ve üstüne uygulandığı farın rengini değiştiren bir far. Göz pınarı ve kaş altında çok güzel olduğu gibi, farları holografik hale getirmek için de harika! Edges nefis bir kiremit rengi! Tabii ki geçiş rengi olarak en sevdiklerimden oldu! Sponsored, meşhur yanar döner boz kahvelerden; bu palettekinin ışıltıları yeşil ağırlıklı. Aslında çok makyaj yaptım bu renkle ve aşırı güzel duruyor göz kapağında; ama, hiçbirini adamakıllı çekemediğim için yazıya ekleyemedim... ve son olarak Ginger, adıyla müsemma bir tarçın rengi. Edges ile birlikte çok boyutlu geçişler için ideal. Zaten o iki renk ile kullanışsız bir palet yaratmak imkansız olurdu diye düşünüyorum. Bu kadar farklı renklerden oluşan bir paleti kullanışlı bulmamın nedeni ise aslında "farklı renklerden oluşması"  :) hem sıcak, hem soğuk tonlarda; hem doğal, hem iddialı makyaj yapmak mümkün. Renk hikayesi de gayet güzel ve renkler birbiriyle uyumlu. Bir yandan da, kontrast renklerin uyumundan da yararlanabiliyorsunuz. Kısacası, iddialı gibi görünse de, bana çok ama çok kullanışlı geldi ve bir süre bu paletle makyaj yaptığımda hiç sıkılmadığımı fark ettim!
Aşağıda da paletle yaptığım bir kaç göz makyajını görebilirsiniz. Farların yapısı iyi olduğu için, hiçbiri beni aşırı derecede uğraştırmadı. Yalnızca Wiggalese ile yaptığım makyajı iyi çekebilmiş olmayı isterdim... belki daha sonra yazıyı güncellerim. 

Umarım yazıyı ve makyajları beğenmişsinizdir! Siz nasıl buldunuz bu paleti? Almayı düşünür müsünüz?

14 yorum

 1. Bana da aldırdığın için teşekkürler Başakcım, ben çok beğendim:) hatta fırçasını bile kullanışlı buldum ama dediğin gibi sadece ufak detaylar için kullanılır❤️Renkler yapılar çok başarılı bence ama aklıma huda new nude sokmasaydın iyiydi😅

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha beğenmene çok sevindim Asude'cim, gerçekten pişman değilim vesile olduğuma :)) Huda New Nude da çok güzel ama çoook paletin var, şimdi alma bence :))) Öperim çook, güle güle kullanalıımmm!!!

   Sil
 2. Başak'cım öncelikle ellerine sağlık, muhteşem ötesi bir palet incelemesi olmuş.
  ABH paletlerin far performansları ortalamanın üstünde olsa da, Jeffree'ciğimden sonra insanın standartları değişiyor :D Son zamanlarda çok fazla koleksiyon, çok fazla palet piyasaya çıkınca eskisi gibi heyecanlanmamaya da başladık. Tüm paletler birbirine benzemeye ya da sıradanlaşmaya başladı. Jackie Aina palet, bu bakımdan sıradanlıktan kurtulup farklı olmasıyla ilgimizi çekmeyi başardı.
  Açıkçası, iyi ki almışsın diyorum, dupe peşinde koşa koşa harcadığımız paralarla kaç düzgün palet alırdık, diye kızıyorum bazen. Benzerler asla aslının yerine geçmiyor.
  Wiggalase ve lituation renklerine bayıldım. Bu paleti ben bile kullanırmışım, okurken bunu fark ettim. Hem farklı hem zarif hem de kullanışlı... Makyajların zaten şahane olmuş! En çok da üstten ikinci makyajına vurulmuştum zaten <3
  Güle güle kullan canım benim, kocaman kocaman öperim <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım Blana'm, yazıyı beğenmene çok sevindim! Pahalı paletleri özellikle incik cıncık yazmak istiyorum ki insanlar alacağı zaman yararı olsun :) Dediğin gibi, Jackie Aina palet sıradanlıktan bir tık uzak; ama yine de "günlük makyaj" çıkarabilecek tonlara da sahip bir palet olmuş. Tek eksiği mat bir astar rengi (onu unutmuşum yazmayı, ekliycem). Aahahaha yani Jeffree'den sonra herhangi bir paleti %100 beğenmem çok zor; onunla hiç karşılaştırmamam lazım... ben ABH ile ilgili ortalama kullanıcı yorumlarından sonra beklediğimi bulamadım aslında. Sırf ABH diye bir palete para vermem bu deneyimimden sonra; ama renklerini çok aşırı beğenirsem almayı düşünebilirim :) Çok çok öpüyorum canım seni!

   Sil
 3. senın bu yazıyı Eda dedi bana hahaha:D ben cok yogundum malum bugun :D mukemmel bir paletmiş, sen de enfes yazmıssın yine canııııım! senden cok şey ogrenıyorum kendi adıma defterıme de yazıyorm tek tek...

  o Sponsored rengi beni aldı benden ekrana girdim, Etimesgut& Eryaman esnafı bana bir şarkı ogrettı bana gelsin:D

  Bu da gelir, bu da geçer...Alışmalısın dayanmalısın

  dırırnırırım

  :D


  kocaman operiiiiim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kübiş2im çok teşekkür ederim!!! Eda'yı da öpüyorum! Sponsored rengi çok çok güzel ama sırf o rengi beğendiysen, aynısı NYX'te var; VooDoo adı da yanlış bilmiyorsam :) Öperim seni çook!

   Sil
 4. 2 tane Huda palet alınca ben bu palete kedinin ciğere baktığı gibi bakmayı tercih ettim.:D
  Zaten son günlerde bi dolu sağlık sorunları vs derken hiç doğru düzgün makyaj yapmıyorum.
  Renkleri şahane, göz makyajları her zamanki gibi süper güzel günlerde kullan tatlım:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha ama Ayşe'cim, bu palet senin ten rengine göre baya iddialı olurdu ya... bence Huda paletlerle iyi bir tercih yaptın. Çok çok öpüyorum seni, acil şifalar diliyorum!!!

   Sil
 5. Öyle güzel anlatmış ve makyajlar ortaya çıkarmışsın ki ... Paleti daha çok merak ettim şuan emeğine sağlık kalemine sağlık tek kelime ile hepsine her detayına bayıldım !

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merve'ciim, canım çok teşekkür ederim, yazıyı beğenmene çok sevindim!! Kocaman öperim seni!!

   Sil
 6. Bu palet bence biraz markanın gölgesi altında kaldı, tabii şahsi fikrime göre daha güzel renk seçimleri de yapılsaydı bomba bir palet olurdu, bir de çok iyi hesap yapmak lazım sanki biraz çıkış zamanı da yanlış ama sen yine harika makyajlar çıkarmişsin tabii, harikalar. Güle güle lullan hayatım, öpücükler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet Berna, çok patlayamadı nedense... gerçi nedeni belli. ABH de sapıtıp 2 ayda bir yeni collab ve palet çıkarmaya başladı. Ne gerek var halbuki? Yılda bir çıkar, iyice promosyonunu yap. Biz de bu kadar bunalmayalım. Youtube guruları bile bu kadar hızlı makyaj koleksiyonu çıkmasından rahatsız. Ben paletin renk seçimlerini beğendim aslında, bir de küratörü siyahi olunca parlak renkler de normal geldi :) Ben biraz iddialı makyajları da sevdiğimden paleti sevdim; ama, geniş bir kesime hitap edecek bir palet değil kesinlikle :) ben tam ne zaman çıktığını da hatırlamıyorum ama kış olsaydı bence de çok daha ilgi çekici olabilirdi! Çok öperim Berna'cım!

   Sil
 7. Bu paleti sende görmesem asla haberim olmazdı ablacığım ve vurgun olduğum rengi zaten biliyorsun (WIGGALESE 4EVER!) ama diğer swatchları görünce içim kıpırdamadı değil. Ne yazık ki elimde çok palet var ve ben genelde farsız makyaj yapıyorum ama senin makyajlarını gördükçe elim gidiyor paletlerime.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Melodi'cim, evet biliyorum senin rengini! Ve onunla makyaj yaptığımda hiç güzel çekemediğimin de farkındayım! En kısa zamanda telafi edeceğim! Palet gerçekten iç kıpırdatıcı ama far kullanmıyorsan bir o kadar da gereksiz haliyle :) Amaa, ilham olabiliyorsam ne mutlu bana!! Çok öpüyorum seni, çok sevgiler!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.