New Well Bio-Herbal Bitkisel Maskara 7-in-1 / L'Arc-en-ciel

New Well Bio-Herbal Bitkisel Maskara 7-in-1


27 Ocak 2020 Pazartesi

New Well yaklaşık 10 gün önce piyasaya Bio-herbal bitkisel maskarasını sürdü. Türkiye'de üretilen ilk bitkisel içerikli ve kirpikleri besleme hedefi olan bu maskarayı ilk deneyenlerden olduğum için markaya öncelikle çok teşekkür ediyorum.


New Well Bio-Herbal Bitkisel Maskara 7-in-1 içerdiği 7 önemli yağ ile kirpikleri beslemeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor. Bio-herbal maskaranın içeriğinde yer alan yağlar; avokado yağı, tatlı badem yağı, macadamia yağı, argan yağı, kızıl yonca extractı, e vitamini ve keratin. Bio-Herbal maskara içeriğindeki yağlar, vitaminler, proteinler ve extractlar ile kirpikler için yoğun bir bakım sağlamayı hedefliyor. Özellikle kıl köklerini nemlendiren tatlı badem yağı ve kıl köklerini güçlendiren argan yağının saç, kaş ve kirpik bakımında etkili yağlar olduğunu bildiğimden, bu maskara da oldukça ilgimi çekti. Tüm yağların etkilerini okumak için markanın sayfasına göz atabilirsiniz (TIKTIK). Maskaranın yeşil-siyah ambalajı oldukça hoş ve bitkisel vurgusunu güçlendiriyor. Karton dış ambalajında etken yağlar, içerikler ve kullanım şekli yer alıyor. Maskaranın vaadi daha dolgun ve güçlü kirpikler. Karton ambalaj içinden çıkan broşürde de tüm yağların kirpik bakımında etkisiyle birlikte 4-8 hafta içinde kirpiklerin doğal olarak uzayacağı da belirtiliyor. Aslında bu etkiyi gözlemleyerek yazıyı hazırlamak istemiştim; belki 2 ay sonra yazıyı güncellerim. Maskaranın hem karton ambalajının, hem de kendisinin kapağında ürün koruma bandı bulunuyor. Bence maskaralar için kritik bir detay; çünkü, gözünüze süreceğiniz böyle bir ürünün hava almamış olması ve ilk defa sizin tarafınızdan kullanılıyor olması hijyen açısından çok önemli.  Maskaranın fırçası uzun plastik çıkıntılara sahip. Genel olarak maskaralarda en sevdiğim tarz fırçadır bu; çünkü kirpikleri güzel ayırır ve uzatır. Hafif oynak bir yapısı olduğu için kirpikleri rahat kavrıyor ve uygulama yaparken kirpik diplerini acıtmıyor. Maskaranın yapısı yoğuna yakın, rengi simsiyah. İçindeki yağlar yapısından hissediliyor diyebilirim. Yapısı ilk açışta çok sıvı olmadığı halde, çok çabuk kuruyacak gibi de durmuyor açıkçası. Açıldıktan sonra 12 ay ömrü bulunuyor.Benim kirpiklerimde ilk kattaki etkisi tek tek ayırma, ikinci kattaki etkisi uzatma, üçüncü kattaki etkisi ise kıvırma oldu. Hacim açısından beni çok tatmin ettiğini söyleyemem; ben daha yoğun kirpik seviyorum; ama, uzatma, tek tek ayırma ve kıvırma işini gayet başarıyla yaptığını düşünüyorum. Kirpikleriniz kendiliğinden dolgunsa, çok seveceğinize eminim. Uygulama yaparken, fırçası biraz uzunca olduğu için göz kapağına bulaşma yapabiliyor; ancak, biraz bekledikten sonra bir kulak pamuğu yardımıyla rahatça temizleyebiliyorum. Gün içinde göz altına parça parça dökülme de yapmadı. Bu maskaranın bendeki tek eksisi, gün sonuna doğru göz altlarıma akması oldu ne yazık ki... fakat bu benim göz yapımla da ilgili olabilir; pek çok maskara bende bunu yapıyor maalesef. Bu ürünü kullanıp yorumlayan başka arkadaşlarımın akma sorunundan bahsettiğini henüz okumadım çünkü. Bununla beraber temizleme yağları ile kolayca temizleyebiliyorum; kirpiklerimi dökmedi ve gözlerimde alerjik bir soruna yol açmadı. Kirpiklerimdeki etkisini ise aşağıdaki görsellerden görebilirsiniz.

Üst: Maskara uygulanmadı
Orta: New Well Bio-Herbal Maskara 2 kat uygulandı
Alt: New Well Bio-Herbal Maskara 3 kat uygulandı

Sol: New Well Bio-Herbal Maskara 3 kat uygulandı; Sağ: Maskara uygulanmadı
New Well markasının standlarını bu ara Gratis gibi pek çok kozmetik markette görüyorum artık; ürün gamları da epeyce gelişti. Hatta bu haftanın sonuna doğru sizlere diğer makyaj ürünlerinden de bahsedeceğim. Ama kolayca alışveriş yapmak için internet sitesine de bakabilirsiniz. Bu maskara da ilginizi çektiyse, yüzünüzün en hassas kısmı olan göz çevrenize ve özellikle kirpiklerinize, besleyici içerikli bir renkli kozmetik ürünü kullanmak isterseniz, BURAYA tıklayarak maskarayı inceleyebilir ve şu an lansmana özel indirimli fiyatıyla satın alabilirsiniz. 


* Linklerden yalnızca ürün bazlı sponsorlu içerik çalışmasının devamı için istatistik toplanmaktadır; ürün bazlı sponsorlu içeriktir.4 yorum

 1. ben de sevdim,bende de akma oldu biliyorsun pumpkin ... ama güzel ürün bence de...

  optum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet Kübiş ya, bir tek ikimizde akmış, kadere bak... halbuki her gün kullanıp kirpiklere bakım kısmını da gözlemlemek istiyordum :/ Öperim seni pek çok!

   Sil
 2. Başak'cım bende senin gibi maskarada dolgunluk özelliği arıyorum, senin kirpiklerini gerçekten güze ayırıp kıvırmış ama hacim vermemiş. Dolayısıyla, bana da yeterli gelmeyecektir.
  Keşke akma yapmasaydı da, her gün kullanıp yağ içeriğinin etkisini de gözlemleyebilseydin.
  Dürüst yorumların için teşekkür ediyor, seni kocaman öpüyorum <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Blana'cım, maskara yorumu çok kişisel bir şey aslında; o nedenle detaylıca anlatmaya ve göstermeye çalışıyorum. Yazıyı ve yorumlarımı beğenmene de çok sevindim canikom benim, kocaman öpüyorum seni!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.