Marc Jacobs Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner -42 Blacquer ve 43 (Brown)ie / L'Arc-en-ciel

Marc Jacobs Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner -42 Blacquer ve 43 (Brown)ie


13 Şubat 2020 Perşembe

Son bir senedir izlediğim yabancı Youtube videolarında hep Marc Jacobs göz kalemlerinin adı geçiyor. Güvendiğim Youtuber'lar da favorilerinde gösterince, bu seneki yurtdışı seyahatimde bu göz kalemlerini alıp denemeyi aklıma koymuştum. Berlin'e gittiğimde de Sephora'dan önce (Brown)ie rengini, sonra da tavsiye üzerine Blackquer rengini satın aldım. Bakalım övüldüğü kadar var mıymış?


Marc Jacobs Highliner göz kalemleri kalem formunda jel eyeliner olarak tanımlanıyor ve tam opak renk verme, 12 saat kalıcı olma iddiasında. Kalemlerin mat, pırıltılı ve saten olmak üzere 3 farklı bitişi ve 33 farklı rengi bulunuyor. Net bir çizgi çizmek için kullanabileceğiniz ya da çizdikten sonra dağıtarak dumanlı bir görünüm elde edebileceğiniz belirtilmiş. Kalemlerin gümüş renkte, ortasında kalemin rengiyle uyumlu ahşap kısmı bulunan çok şık bir ambalajı mevcut. Saten renkte ambalaj parlak iken, matlarda mat bir metal kullanılmış.Kalemler arkadan çevrilerek açılan türde, kalemtraş kullanmanıza gerek kalmıyor. Ama şöyle ki, otomatik kalemlerin de uçlarını sivriltmek istiyoruz zaman zaman, değil mi? Ben şahsen incecik eyeliner çekmek için kalemin ucunun sivri olmasını seviyorum. Bu amaç için kalemin arka kapağında, ambalaja entegre minik bir kalemtraşı da mevcut. Bir de dağıtma aplikatörü olsa tam olacakmış; ama, zaten o aplikatörler hiçbir zaman işe yaramadığından bunu sorun etmiyoruz :)
Ben bu kalemlerin 42 Blacquer ve 43 (Brown)ie renklerini seçtim. Aslında, elimde hem acı kahve, hem de siyah göz kalemlerim olduğu için sadece açık ve tatlı bir kahve olan (Brown)ie'yi alacaktım (ve önce tek onu almıştım); ama, daha sonra Instagram'da çok severek yazıştığım sevgili Zeynep siyahını da çok beğendiğini yazınca dayanamadım; net bir siyah olan Blacquer'ı da aldım. Mat seriden olan 43 (Brown)ie ve saten serinin tek rengi olan 42 Blacquer yapı olarak aslında birbirine çok benziyor. Açıkçası, ben aralarında "matlık/parlaklık" açısından pek fark görmedim. İkisi de aynı netlikte, aynı opaklıkta, aynı güçlü pigmentasyona sahip, yumuşacık ürünler. Göz üstünde de, içinde de yağ gibi kayıyor, rengini net veriyor. Siyahı belki bir tık daha yumuşak ve kontrolü bir tık zor olabilir sadece. Hata yaptığınızda düzeltmeye, uyguladıktan sonra kısa bir süre dağıtmaya imkan veriyor. Ancak sonra sabitlenip uzun süre kalıcılığını koruyor. 

Ben performans olarak (Brown)ie'yi, Blacquer'dan bir tık daha fazla beğendim. Göz içimden de, göz pınarlarımdan da akma ya da dalgalanma yapmadı. Çok uzun süre (5-6 saat) kalıcılığını korudu.  Göz çevresine akmadı, bulaşmadı, dökülmedi. Blacquer ise 4-5 saatten sonra göz içinden biraz silinme yaptı, göz pınarlarında da dalgalanma gözledim. Fakat göz çevresine dağılma, akma, dökülme gibi bir sorunla asla karşılaşmadım. Açıkçası, bu kadar yumuşak bir göz kaleminin, göz pınarlarında kusursuz performans sergileyemese de, göz çevresine dağılmaması bence harika bir şey! Ama tabii fiyatına bakınca, göz pınarımda da çakılı kalmasını isterdim :) 

Marc Jacobs Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner -43 (Brown)ie

Marc Jacobs Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner -42 Blacquer

Marc Jacobs Highliner Gel Eye Crayon Eyeliner kalemlerin Amerika satış fiyatı 26 USD (+vergiler), Avrupa satış fiyatı ise 21 Euro. Ben alışverişimden pişman olmadım açıkçası zira Marc Jacobs makyaj ürünlerini çok seviyorum ve ambalajları bile kullanırken beni mutlu etmeye yetiyor. Ama gidip koşa koşa alın der miyim? Kahverengi olanları için (bir de acı kahve Earthquake var mesela gözüm onda şimdi) diyebilirim. Marc Jacobs hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka ve Sephora mağazalarından ulaşabilirsiniz. 12 yorum

 1. Ama tabii fiyatına bakınca, göz pınarımda da çakılı kalmasını isterdim :)

  YSL'nin kapatıcıya da aynı cümle kurdum :D

  kahve olan cidden güzelmiş :)

  optum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen değil mi Kübiş, kusura bakmasınlar yani... Öperim!

   Sil
 2. Güzel kalemlermiş fiyat kısmı da azıcık uygun olsaydı :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ümran'cım, fiyatlar güldürmedi :) çok sevgiler!

   Sil
 3. Kahverengisi çok güzelmiş ama dediğiniz gibi fiyatına bakınca, göz pınarımda da çakılı kalmasını, bir şeyler yapmasını beklerim ben de kesinlikle :D Güle güle kullanın Başak Hanım'cım, çok sevgiler!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rvet Fulya'cım, o anlamda parasını çok haketmedi sanki... Ama olsun, bazen ruhumu şımartmak iyi oluyor :))) Çok teşekkürler, çok sevgiler!

   Sil
 4. Kahverengi cidden güzelmiş ama işte bütçe... Alacak parayı biriktirene kadar elimdekiler biterse alabilirim. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Mel'cim, bunun için neler mümkün diyelim o zaman ^_^ öperim!!!

   Sil
 5. Bayılıyorum ben bunlara ama iyi ki mini boy var yani fiyat nedeniyle, bunun yerine UD, ve Estee Lauder kalemler de alternatif olabilir. Yalnız hiç süremesem de yeni çıkan renkli eyeliner serisi de çok meraklandırdı beni. Sevgiler canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Berna'cım, keşke kalemlerin de mini boyları böyle set gibi satılsaydı; çok daha iyi olurdu benim için; ama, olsun. Dün gece mesela siyah kalemi göz içime sürdüm, nişan boyunca baya başarılı performans sergiledi. Hakkını verdi! Renkli eyeliner ben de hiç süremediğimden bulaşmıyorum ama bu merak etmeye engel değil tabii :) Öptüm çook!

   Sil
 6. Marc Jacobs kalemleri ben de çok merak ediyorum, özellikle bir çok youtuber da göz içinden akmadığı, sadece üst kirpik dibine geçince alta bulaşma yapmadığını duymuştum. Benim gözüm earthquake de ve senin de şu yorumundan sonra sanırım alacağım. :D
  Güle güle kullan canımcım, çok kocaman öpüyorum <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, bende bunları duyduğum için aldım. Günlük olarak aşırı ekstra etkilememişti performansı, ama, kuzenin nişanında siyah kalemi yerinden kıpırdamadığı beni asla rezil etmediği için sevgim katlandı! Earthquake'de benim de gözüm var, bir sonraki sefer MJ standı gördüğümde alacağımdır :) Öperim seni çoook!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.