Natasha Denona Chroma Crystal Top Coat -Grey Brown / L'Arc-en-ciel

Natasha Denona Chroma Crystal Top Coat -Grey Brown


14 Şubat 2020 Cuma

Yurt dışı alışveriş yazılarıma devam edesim geldi ve sırada bayılarak aldığım Natasha Denona Chroma Crsytal Top Coat var! Bu far-top coat'u da tabii ki yine sevdiğim Youtuber'lardan birinin -Kathleen Lights'ın- videosunda görmüştüm. Aslında hiç aklımda da yoktu, Hourglass Scattered Light farların Smoked rengini bulamayınca birden aklıma geldi; ya onu hiç bulamazsam deyip Natasha Denona'nın Grey Brown rengini aldım. Sonradan Hourglass'ı da buldum ama neyse, konumuz o değil şimdi :))) 


Natasha Denona Chroma Crsytal Top Coat, çıplak göz kapağına, far üstüne ya da rujların üstüne kullanılabilecek, krem baz içinde yoğun sıkıştırılmış toz far parçacıklarından oluşan bir ürün olarak tasarlanmış. Buzlu cam bir kavanozda 6 gr ürün içeriyor ve açıldıktan sonra 18 ay ömrü bulunuyor. Bu ürün parlaklığını ezilmiş inci tozu ve kristallerden alıyormuş. 

Ürün yarı opak ve içinde pırıltıları mevcut. Zaten tasarlanış amacı da göz kapağına parlak, şeffaf, neredeyse ıslak bir görünüm vermek. İsterseniz çok hafif ve sadece ışıltı vurgulu bir makyaj için tek başına da kullanabilirsiniz, isterseniz çeşitli farların üstüne parmağınızla geçerek kombinleyebilirsiniz. Ben genelde ikinci seçeneği uyguluyorum. Farların Shimmer (Pırıltılı) ve Metallic (metalik) olmak üzere iki farklı bitişi ve toplam 6 farklı rengi bulunuyor. Bendeki rengi ise Grey-Brown.
Grey-brown rengi, içinde hem gri, hem de kahve yansımalar olan duokrom bir renk. Işığa ve altına uyguladığınız fara göre soğuk ya da sıcak tona kaçabiliyor. Ya fümelerle, ya da kahvelerle kombinlemeyi seviyorum ben de. Bu ton bence gözde çok zarif, çok klas duruyor. Aynı zamanda ıslak bir görüntüsü de var ve sürdüğüm her seferinde fark ediliyor; "farımın ne olduğu" sorusunu hep duyuyorum. Ben parmağımla uygulamayı tercih ediyorum. Zaten far üstüne hafifçe geçmek yeterli oluyor. Pırıltıları biraz göz çevresine dökülüyor uygularken, dolayısıyla, ten makyajımı göz makyajımdan sonra yapıyorum. Kalıcılığı ise gayet iyi. Ben makyajımı çıkarana kadar göz kapağımda kalıyor. Bu farın tek ve bence epey büyük bir dezavantajı çok hızlı kuruyor olması... yani alalı 1,5 ay olmasına rağmen geçen hafta sonu kullanırken üstünü kazımam gerekti. Çok korkuyorum tamamen kuruyacak diye, çokça kullanmalıyım yani. Bu kadar pahalı ürünlerin kuruması kabul edilebilir değil kesinlikle; daha önce bu sorunu duymuş olsam muhtemelen almazdım (ya da dayanamayıp alırdım yine, bilemiyorum çünkü duruşu çok güzel). Fakat sizin bilginiz olsun ki ona göre karar verin diye yazıyorum. Aşağıya da geçen haftasonu yapmış olduğum makyajımı ve duruşunu ekliyorum.Fotoğraflarını çekebilirsem bu farı almama vesile olan diğer benzer ürün Hourglass Scattered Shadow'u da yazacağım mutlaka... o bence daha iyi bir ürün. Natasha Denona ürünlerinin çok minik bir kısmı Türkiye'de satılıyor, bu far onlardan biri değil. Amerika satış fiyatı 28 USD (+vergiler), ben de sanırım 23 Euro'ya aldım Berlin'den. Siz nasıl buldunuz duruşunu, top coat farları seviyor musunuz?

Mutlu Cumalar!
8 yorum

 1. koyu kahve farın üstüne mis gibi olur :) sen de hakkını verirsin ki vermişsin :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ivit tatlım; hatta buluştuğumuzdaki makyajım bu zaten ^_^ Öperimmm!!!!

   Sil
 2. Makyaj yine harika canım ama çabuk kuruyormuş madem her yerime sürüp kısa sürede bitiririm ben bunu. Çok sevgiler canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahaha o kadar haklısın ki! Ben de haftada bir kaç kez süreyim de aldığıma değsin diye düşünüyorum :) Öpüyorum!

   Sil
 3. oje farla çok uyumlu olmuş bide ben ben de bugÜn aynı ojeyi sürdüm hi hii :DDD

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet değil mi? Şıkır şıkır!! Öperim Ümran'cıım!!!

   Sil
 4. Rengi çok güzelmiş Başak yaa, okuyunca cidden canım çekti. Ama ben simli diye söylenirim kesin agadhadfhj. Çok aşırı güzel durmuş far üstünde, bu ara ışıltı isteyince ben de hep mat bir bazın üzerine ışıltılı bir rengi hafif dokunduruyorum.
  Böyle yüksek fiyatlı bir ürünü 1,5 ay sonunda kazımak zorunda kalmak cidden kötü! Markalar ürünü formüle ederken buna özen göstermeliler gerçekten, yazık yani.
  Hourglass yazını da iple çekiyorum ve onu daha çok beğeneceğimden de korkuyorum :D
  Güle güle kullan canımcım, kocaman öpüyorum <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Farın rengi aşırı güzel ama sen kullansan ağlarsın çünkü simleri hafiften dökülüyor da... ben dert etmiyorum ama seni delirtir :)))) Hourglass da simli ama yapısı daha güzel. Keşke içimden gelse de fotolarını çekip yazsam :) Öptüm çook!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.