Haftanın Paleti: Rimmel London Magnif'eyes Smoke Edition Palette / L'Arc-en-ciel

Haftanın Paleti: Rimmel London Magnif'eyes Smoke Edition Palette


16 Mart 2020 Pazartesi

Makyaj koleksiyonumdan bir palet seçip bütün hafta boyunca aynı paleti kullanmaya bir süre önce karar vermiştim ama bir türlü hayata geçirememiştim. Geçen hafta sonu bir kaç palet birden alınca artık hem yenilere, hem de evdekilere gerekli ilgiyi göstereyim dedim ve başladım. Bu seriye başlamamın bir kaç amacı var. İlki, tabii ki, elimdeki ürünleri kullanabilmek. İkincisi, 1 hafta boyunca kullandığım paleti ne kadar seviyorum, performansından ne kadar mutluyum, bunu görüp elimde tutmalı mıyım, elden çıkarmalı mıyım ona karar vermek. Ve son olarak da, elimdekileri görüp, yeniler için kendimi tutmaya çalışmak. Elimdeki paletlerin sayısına baktığımda, her birine bir senede en az 2 kez sıra gelebileceğini görüyorum (yenilerini almazsam, çünkü almayayım lütfen diyeceğim ama dayanabilecek miyim acaba?). Velhasılıkelam, bu seriye ilk olarak benim için sürpriz renklerden (çünkü soğuk ve gri tonlar) oluşan Rimmel London Magnif'eyes Smoke Edition Palette ile başlıyorum.Rimmel London Magnif'eyes Smoke Edition Palette tamamı soğuk tona sahip 12 renkten oluşan bir palet. Palette hem mat, hem sedefl, hem de ışıltılı renkler görüyoruz. Plastik bir ambalajda geliyor. Kapağında aynası yok; ancak, çift uçlu bir aplikatörü mevcut. Arkasında içerik bilgisiyle birlikte uygulanabilecek örnek makyaj önerisi de mevcut. Şeffaf plastik kapağından da renklerin tamamını görebiliyorsunuz. Açıldıktan sonra 30 ay ömrü bulunuyor.Paletin içindeki aplikatörün bir ucu bildiğimiz süngerlerden, diğeri ise minicik bir fırça. Çok yararsız diyemeyeceğim; makyajlarımdan birini (jilet eyelinerlı olan) tamamen bu fırçayla yaptım. Sünger tarafı sedefli farları göze tamponlamak, kıl fırça tarafı ise ufak alanlarda gölgelendirme çalışmak için gayet yeterli. Paletteki farların yapısını genel olarak beğendim. Fazla tozlaşmıyor, uygulama yaparken yüzüme dökülmüyor. Çok kremsi bazların üstünde zor karıştırdım; ancak, bazın üstüne ince bir tabaka transparan pudra geçince çok rahat karıştı hepsi ve birbirine renkleri güzelce yedirebildim. Renkler karıştırdıkça kaybolmadı, gücünü kaybetmedi. Tüm makyajları Maybelline Color Tattoo krem far üstüne uyguladım. İyi bir baz olmasına karşın her farda süper kalıcılık etkisi göstermez. Fakat bu paletteki farlar, bu bazla tüm günü çizgilenmeden kurtardı. Bu anlamda, kalıcılıklarının da gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
Paletteki ilk 6 renk sedefli, sonraki renkler mat. Lacivert ve fümenin içinde minik ışıltılar var; ancak bunlar simli simli durmuyor. Tüm renklerin bazsız swatchlarını aşağıda göreceksiniz. Pigmentasyonları ortadan güçlüye doğru bence. Sedefli renklerin parlaklığını yeterli buldum; sonuçta foil ya da metalik iddiası yok. Ama tam yerinde bir sedefi mevcut. Mat renkler de yama yama durmuyor. Çok yumuşak olmasa da sert ve zorlayıcı yapıda değiller.
Gelelim bu paletle ilgili sıkıntıma... Swatchlarda tonlar ne kadar farklı dursa da, benim ten rengimde hepsi yaklaşık aynı renge dönüşüyor. Maviye dönük gri ve tonları! Yalnızca, altına sıcak bir baz uyguladığımda biraz daha değişik bir sonuç alabildim. Bu noktada da, bu palette 12 renk olmasa da olurmuş; 4-5 renkle de aynı sonuç elde edilirmiş diye düşünmedim değil. Belki beyaz bir bazla daha farklı sonuç alınabilir; ama, temelde soğuk ve gri tonlu bir makyaj yapacaksanız, sedefli renklerden 2 ya da 3 tanesi, keza matlardan da 2 ya da 3 tanesi işinizi tamamen görecektir. Benim bu farları kullanarak yaptığım makyajları aşağıda görebilirsiniz. Bir kaçında mürdüm tonluyu denedim ama mürdüm gibi görünmedi mesela. Taupe tonları kullandığımda makyaj bir tık sütlü kahveye kaydı sadece. 
Rimmel London Magnif'eyes paletlerin fiyatları normalde 70 TL (69,75) ancak indirim zamanı 35 TL'ye kadar düşüyor (mesela şu an; link ekliyorum). Soğuk tonları seviyorsanız, indirimde bakabilirsiniz. 

Başka gri tonlu paletim olmadığı için bu paleti koleksiyonumda tutmaya devam edeceğim -şimdilik. Önümüzdeki sezon da bu tonlar çok revaçta olacağı için daha da sık kullanırım gibi geliyor. Siz ne düşündünüz hakkında?

Mutlu haftalar!!6 yorum

 1. Allahım yazıya gel... yıkıldı buralar! bu nasıl emek! ellerıne saglık! çıktısını aldım :D dayanamadım ne edeyim kızlara göstercem

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canııım!!!! Teşekkür ederim çok mutlu oldum!!!! Çook öpüyorum seni deli kız!

   Sil
 2. Senin makyajların cidden efsane oldu bu paletle:) özellikle de sıcak kahve tonlardan gına gelmişken ilaç gibi geldi. Ama dediğin gibi tonlar çok yakın olunca bu kadar biyük palete gerek var mıydı diye düşünüyor insan:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Asude'cim, makyajları beğenmene çook sevindim!! Ya evet, sıcak tonlar birbirini çok tekrar ettiği için artık sıkıldık ama ben yine de araya bir kahve, bir pembe sıkıştırmadan rahat edemiyorum gibi :))) bu kadar büyük palete ise hiç mi hiç gerek yokmuş :) Çok öperim canım!!!

   Sil
 3. Başak Hanım'cım makyajlarınızı storylerden de takip etmiştim zaten, hepsi harika oldu! Ben bu ton farları özellikle gece makyajları için çok seviyorum. Tonlar yakın olduğundan bende de muhtemelen hepsi aynı gibi duracaktır. Dediğiniz gibi 4-5 farlı bir palet de olabilirmiş. Yine de indirimdeki fiyatıyla gayet alınabilir bir palet. Çok sevgiler ❤️

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cım, bu tonlar bence de gece çok şık duruyor; ama daha ufak bir palet de iş görür aynen :) Makyajları beğenmene de çook sevindim, çok sevgiler!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.