MAC Starring You Koleksiyonu -Star-Sighting Compact: Neutral (6'lı Far Paleti, Neutral) / L'Arc-en-ciel

MAC Starring You Koleksiyonu -Star-Sighting Compact: Neutral (6'lı Far Paleti, Neutral)


4 Mart 2020 Çarşamba

MAC'in yılbaşında çıkarmış olduğu Starring You koleksiyonundan en beğendiğim parça az sonra burada okuyacağınız far paleti olmuştu. Ama elimde çok palet var diye kendimi telkin ederek almamıştım. Doğum günümde ofis arkadaşlarımın bana aldığı MAC paketinin içinden bu palet çıkınca haliyle aşırı derecede mutlu oldum! Hala mağazalarda bulunabilen bu paleti gelin birlikte inceleyelim...
MAC Starring You -Star-Sighting Compact paletler şeffaf ve rose-gold (diğer soğuk tonlu palet olan Lavender için eflatun) detaylı bir dış ambalaja, kadife ve sim detaylı bir iç ambalaja sahip. Kapağının içinde, kapak boyutunda bir ayna bulunuyor ve 6 adet far yer alıyor. Palette başka herhangi bir aplikatör mevcut değil. Şeffaf dış ambalajın arka tarafında paletin renklerini, farların isimlerini ve içeriklerini görebiliyoruz. Paletin içini açtığımızda da ambalajın üstünde rose-gold yıldızlar görüyoruz. Ambalajın çok çok güzel olduğunu düşünüyorum; zaten beni de ilk dış görünüşüyle yakalamıştı (beklendiği gibi). 
Bendeki "Neutral" olan palet, toprak ve pembe tonlarında; mat, simli ve sedefli/metalik yapıya sahip 6 adet far içeriyor. Palette 2 adet mat far (Wedge ve Cordial), 2 adet Dazzleshadow diye isimlendirilen simli, yanar döner far (Stars in My Pocket ve Let's Roll), 1 adet Frost olarak adlandırılan metalik far (North Star) ve 1 adet de Veluxe Pearl olarak geçen sedefli yapıda far (Star Violet) bulunuyor. Renk dağılımı ve far yapısına baktığımızda, gece ya da özel gün kullanımına daha uygun bir palet olduğunu, çok fazla günlük makyaj çıkmayacağını rahatlıkla görebiliyoruz. Farların kalıcılıkları far bazıyla artıyor; mat renkler bazsız da epey dayanıklıyken, diğer parlak farlar bir kaç saat sonra çizgilenme yapabiliyor. 
Şimdi tek tek farları incelemeye başlayabiliriz. Sol sıranın en üstteki farı mat yapıdaki Wedge. Nötr tonlu, bej-köstebek derisi arası bir renge sahip bu farın tonu aslında çok güzel ve tam bir geçiş rengi. Fakat o kadar düşük renk veriyor ve o kadar kuru yapıda ki, karıştırmak için epey uğraşmak ve zaman harcamak gerekiyor. Yine de, harcanan uğraşa ve zamana değecek biçimde pürüzsüz ve yumuşak bir geçiş sağladığı için kendisini affediyorum. Wedge far, MAC'in meşhur renklerinden; normal serideki tekli farın yapısı da bu kadar kuru ve zor mu, merak etmedim değil... Onun altında yer alan Let's Roll, Dazzleshadow serisinden, yanar döner efekte sahip simli bir far. Bu farı geçen yaz tekli olarak almış, ancak aşırı simli bulduğum için elden çıkarmıştım. Simlerini bir tarafa koyarsak, renk olarak içinde turuncu ve pembe yansımalar bulunduran bir kızıl-bakır. Pigmentasyonu fena değil ve renk muhteşem. Çok iyi bir topper. Tek sorunu, fazlaca iri simleri ne yazık ki :( Ama, gece makyajları için muhteşem; ve dolayısıyla, bu palete de gayet yakışmış. Bu sıranın en alttaki rengi, benim yıllardır merak ettiğim ama bir türlü almaya fırsatımın olmadığı Star Violet! Veluxe Pearl, yani saten/sedefli yapıdaki bu far, bakır içinde eflatunla birlikte ağırlıklı olarak altın yansımalara sahip. Pigmentasyonu muazzam. Tek başına ya da gölge vermek için kullanılabilir bir renk ve gerçekten ününü hak ediyor. Rengini rahat veriyor ve çok rahat karıştırılıyor, dağıtılıyor. 


Üstten alta: Wedge, Let's Roll, Star Violet (gün ışığında)

Üstten alta: Wedge, Let's Roll, Star Violet (flaş ile)
Sağ sütuna baktığımızda, ilk renk olarak Frost, yani metalik, yapıdaki North Star'ı görüyoruz. Bu far kalıcı seride yer almıyor, palete özel bir renk. Yeşil-altın tonunda, oldukça parlak bir far. Bu farı kullanarak makyaj yaptığımda çok övgü aldım; palette de günlük kombinlenebilecek tek renk olabilir. Pigmentasyonu ve kalıcılığı yerinde. Hem topper olarak, hem de tek başına göz kapağında kullanabilirsiniz. Stars in My Pocket, içinde altın yansımalar olan simli bir şampanya pembesi. Yine Dazzleshadow formülasyonunda ve ana seride yer almayan bir renk. Bende de bulunan Slow/Fast/Slow'a çok benzettim; ama, ona göre bir tık daha soğuk ve daha pembeye dönük. Ama göz kapağına uygulandığında birbirlerine epeyce benziyorlar. Dazzleshadow olmasına karşın simleri Let's Roll'a göre daha mikro boyutta ve göz kapağında neredeyse tam metalik duruyor. Bu far paletin kesinlikle yıldızı olmuş! Spotlight göz makyajlarında, göz kapağının ortasında kullanmaya bayılıyorum! Son rengimiz Cordial ise mat, koyu ve acı bir kahve. Yapı olarak ne yazık ki Wedge gibi zayıf renk veren ve sert bir far... Fakat uğraşınca yumuşak geçişli göz makyajları elde edilebiliyor. Yani keşke şu paletteki mat farlar düzgün bir yapıda olsaydı, efsane bir gece paleti olurdu... 


Üstten alta: North Star, Stars in My Pocket, Cordial (gün ışığında)

Üstten alta: North Star, Stars in My Pocket, Cordial (flaş ile)

Paletle yaptığım makyajlara geçmeden önce, sizi biraz farların yakın çekimleriyle baş başa bırakmak istiyorum...
 Bu farları kullanarak yaptığım makyajları aşağıya ekliyorum. Hepsinde geçiş rengi olarak Wedge ve gölge rengi olarak da Cordial kullandım. İlk makyajda, göz kapağının çoğunda Star Violet var. Metalik ve simli farları genelde topper olarak geçtim. Cordial'ı ayrıca alt kirpik dibinde de kullandım.
Siz bu koleksiyondan bir şeyler aldınız mı? Bu paleti nasıl buldunuz peki? Yorumlarınızı çok merak ediyorum! Kocaman sevgiler!!14 yorum

 1. Ambalajı nasıl şıkmış öyle ve makyajında da çok güzel durmuş Başakcım:)♡♡

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ümran'cım, ambalaj müthiş!!! Çok teşekkürler canım!!

   Sil
 2. yazıyı okurken kalbimi bıraktım sanırım :) sonra senin uygulamanı görünce iyice gittim ve kalbimi buraya bırakarak ayrılıyorum harika renkler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahaha canım Burcu'm yaaa!!! Teşekkür ederim kuzum, beğenmene sevindim! Çok öpüyorum seni!!!

   Sil
 3. Sonunda yüzüstü yatabiliyorum ve Yorumlarima başlayayım, bu ne güzel palet. O ne güzel makyaj.

  YanıtlayınSil
 4. Paletin ambalajı gerçekten çok güzel Başak'cım, zaten bu ambalajlar bizi mahvediyor :D
  Wedge benim çok merak ettiğim bir fardı ama yorumunu okuyunca çok şaşırdım. Kalıcı serideki de böyle mi, bilemiyorum ama kuru ve uğraştıran farlar beni çok üzüyor.
  Star violet ın ise, hem duruşu hem rengi şahane! Sana da aşırı yakışmış!
  Simleri sağ olsun, benlik bir palet olmasa da, gerçekten iyi bir gece paletiymiş. Senin ellerinde de şahane görünümlere vesile olacaktır.
  Güle güle kullan canımcım, öpüyorum <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Blana'cııım!! Ya Wedge'in teklileri fena değil diye yorum geldi ama emin olamadım açıkçası... halbuki ne güzel renk :( Star Violet ise adıyla müsemmaymış cidden! Çook öperim canikoom!!!

   Sil
 5. Ambalajına ayrı, far renklerine ayrı bayıldım 😍 Kızıl-bakır olan aşırı güzel duruyor😍Makyajın da harika gözüküyor, güzel günlerde kullan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim, beğenmene çook sevindim! Çok sevgiler ^_^

   Sil
 6. Ambalajı ne kadar şıkmış, ba-yıl-dım! Ayrıca bu tonlardaki farları çok seviyorum, hem ambalaj hem içerik olarak harika bir paletmiş. Güle güle kullanın Başak Hanım'cım 😍

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cım çok teşekkür ederim! Ben de hem renklerine, hem ambalajına bayılmıştım. Çok sevgiler!

   Sil
 7. Renkler gerçekten de çok güzel ;)

  YanıtlayınSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.