MAC Powder Kiss Lipstick -Sultry Move ve Werk Werk Werk / L'Arc-en-ciel

MAC Powder Kiss Lipstick -Sultry Move ve Werk Werk Werk


29 Temmuz 2020 Çarşamba

Eskiden indirim konusunda burnundan kıl aldırmayan MAC Cosmetics, önce taksitli kozmetik alışverişinin yasaklanması, sonrasında da son zamanlarda kozmetiğe gelen zamlar, vergiler nedeniyle fiyatların uzaya fırlaması ve alım gücünün epeyce düşmesi dolayısıyla indirim üstüne indirim, kampanya üstüne kampanya yapar oldu... Mayıs sonundaki kampanyalardan birinde ise, bu yazıda okuyacağınız tam boy iki ruju, ücretsiz kargo ile 129 TL'ye alabiliyorduk. Bu seriyi çok uzun zamandır merak ediyordum doğrusu ve seçilen renkler de çok güzel ve kullanışlı olunca fırsatı değerlendirmek istedim. MAC, Powder Kiss rujları "hafif yapılı, nemli-mat rujlar" olarak tanımlıyor ve "dağılmış, romantik bir sonuç sağlayacağını" belirtmiş. Bence de çok doğru tanımlamışlar. Çünkü rujlar gerçekten çok hafif yapılı, kadife gibi, ve mat olmalarına karşın dudakları kurutmuyor, germiyor, rahatsızlık hissi vermiyor. Powder Kiss rujlar klasik MAC ambalajına sahip; ancak, rujların hazneleri parlak değil, mat plastikten. Yapısıyla güzelce örtüşen ambalaj tasarımını hem sade buldum, hem de beğendim. Rujun kendisinin de dokusu kadife gibi zaten.Bu kampanyadaki renkler Sultry Move ve Werk Werk Werk idi. Biri günlük nude, diğeri ise nefis bir kırmızı. Ben işe giderken de sürüyorum açıkçası. MAC'in bahsettiği gibi "dağıtılmış, romantik bir sonuç" için ruju dudağıma geçip parmaklarımla hafif dağıtarak da uyguladığım oluyor, doğrudan sürdüğüm de. Pigmentasyonu her iki rengin de gayet yerinde. 
Yukarıda paylaştığım Sultry Move rengi. Gülkurusu tonunda bir kahve, çok günlük, her makyajlar kullanılabilecek, çok joker bir renk! Kalıcılığı orta seviyede, ama tazelemesi çok rahat! Ne süreceğimi bilemediğimde elimin gittiği rujum olur kendisi :)

Bu güzellik ise Werk Werk Werk! Bana kalırsa, tam bir çilek kırmızısı! MAC de "soğuk kırmızı" diye tanımlamış. Ben direkt pandan da sürüyorum, ama en güzel sonucu parmaklarımla dağıtınca alıyorum. O kadar tatlı duruyor ki! Kalıcılığı da Sultry Move'a göre daha iyi. Siliniyor gibi olsa da, o tatlı kırmızısı dudaklarda kalıyor. Bayıldım!Aşağıya iki rengin de bende duruşunu yan yana ekliyorum. Kırmızı açık ara favorim, ama sizin en çok hangisini beğendiğinizi de merak ettim! Çok sevgiler!9 yorum

 1. Sultry Move rengine bayıldım ama kırmızının albeniside göz ardı edilemez asla.Bu gün instagramda bazı paylaşımlarda gördüm yine indirim var sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle haklısın Şerife'cim, iki renk de ayrı güzel. MAC'de Dünya Ruj Günü için 2 ruj alımına %50 indirim var da, güzel fırsat ihtiyaç varsa :)

   Sil
 2. Valla Başakcim iki rengi de çok beğendim ben ama kırmızı bir afilli durmuş bayıldım:)!!! Güle güle kullan♡♡♡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa di mi Ümran'cım, kırmızı olsun, üç kuruş fazla olsun gerçekten :)))

   Sil
 3. ohooowww yeni yazılarcaaaaa...

  ozledım sizi

  muah

  YanıtlaSil
 4. Ayy harikalar ama yaa :) Bayıldım ama Werk Werk Werk tam benlik :)

  YanıtlaSil
 5. Yaa ruj insanı olmadığım halde bu rujlarda aklım çok kaldı (: Bir de Başak bence senin rengin kırmızı yaa (:

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.