Chanel Baume Essentiel Multi-use Glow Stick -Transparent || Çok Amaçlı Parlaklık Veren Balm -Transparent / L'Arc-en-ciel

Chanel Baume Essentiel Multi-use Glow Stick -Transparent || Çok Amaçlı Parlaklık Veren Balm -Transparent


18 Eylül 2020 Cuma

Şimdi benim bir makyaj artisti arkadaşım var, Ruhiye Bezek, takip edenler biliyordur... sürekli beni lüks kozmetik ürünleriyle etkiliyor :)) ama gerçekten seçimleri ve "sen buna bayılırsın" dedikleri o kadar isabetli ki, denediğimde almadan edemiyorum. Yazıya konu olan Chanel Baume Baume Essentiel Multi-use Glow Stick de böyle bir ürün. Ruhiye bana videosunu çekip yolladığında tamam, dedim; alıyorum!Chanel Baume Essentiel Multi-use Glow Stick, gözlerde, yanaklarda, dudak üstünde ve dudaklarda kullanılabilen çok amaçlı bir aydınlatıcı-nemlendirici balm. Bu sene, toz aydınlatıcılardan hiç hoşlanmadığımı fark ettiğim, daha çok krem-likit aydınlatıcılara ve hatta yalnızca kendinden sedefli allıklara yöneldiğim bir sene oldu. Yüzümde olduğu belli olmayan, kendinden parlayan, nemli duran ürünler kuru ciltli biri olarak benim bebeklerim! Chanel'in bu ürünü de, tam olarak bu etkiyi veriyor bana! Bu arada heen belirteyim, Baume Essentiel sticklerin bir de Sculpting çeşidi var, o sedefli bir aydınlatıcı. Ben özellikle Transparent (şeffaf) olan çeşidini tercih ettim! Böylece renk ve doğal durmama sorunu da ortadan kalkmış oldu! Multi-use Glow Stick, klasik siyah Chanel ambalajında geliyor. Alttan çevirerek açılan bir mekanizmaya sahip. 8 gr ürün içeriyor ve açıldıktan sonra 18 ay gibi insaflı bir son kullanma tarihi var. Transparent çeşidi, tamamen şeffaf, kalınca bir balm formunda. Kutusunda uygulayabileceğiniz alanlar gösterilmiş. Benim asıl uygulama alanım, elmacık kemiklerinin üstü. Ama tamamen "glossy (parlak)" bir görünüm için göz kapaklarına da uygulamayı seviyorum. Çok tarz bir görünüm ortaya çıkıyor. Elmacık kemiklerime uyguladığım zaman da, parlak, nemli, doğal olarak ışıltılı nefis bir görünüm ortaya çıkıyor!


Uygulamayı ise, tüm makyajım bittikten sonra, parmaklarıma ürünü alıp, cildime tamponlayarak yapıyorum. Direkt ürünü yüzüme sürmüyorum. Toz ürünleri biraz kaldırıyor gibi (toz allık, bronzer). Ancak, krem ya da likit ürün kullandığımda, alttaki ürünü kaldırmıyor. Göz kapaklarımda kullandığımda ise, farı direkt silikleştiriyor. Ama, parlak ve şeffaf, hoş bir görünüm bırakıyor.Beni en çok şaşırtan tarafı ise, kalıcılığı oldu! Ürün kalıyor arkadaşlar... bütün gün cildinizde aynı parlaklıkla kalıyor ve uzun süre maske kullanımında bile parlaklığını tamamen yitirmiyor. İnanılmaz ilginç bir yapı... Chanel neden makyaj malzemelerinin atası, neden fiyatları yüksek; anlıyorsunuz. Ar-ge yapılıyor çünkü. 
Bu ürünü makyaj altına da denedim; ama istediğim gibi durmadı. Çünkü yayılarak kullanmak için değil de, sanki tamponlanarak uygulamak için uygun bir yapısı var. Direkt ya çıplak tene, ya da makyaj üstüne (tercihen de mat ya da saten bir fondöten üstüne) uygulandığında çok daha hoş duracak bir ürün. Ben nemli nemli görünümü çok sevdiğim için nemli fondötenlerimin üstüne de uyguluyorum ama herkesin hoşuna gidecek bir görünüm değil... aşağıya, her iki görünümü de bırakıyorum! Şu parlaklığın güzelliğine ve doğallığına bakar mısınız?

Nemli bitişli fondöten üstüne

Mat fondöten üstüne

Chanel Baume Essentiel Multi-use Glow Stick'i ben Sephora'dan aldım. Sevil'de var görünüyor ama bir ara stokları tükenmişti. Bu tarz görünümü seviyorsanız, bence mutlaka bakar olun! Fiyatı 285 TL idi (son zam ile 345 olmuş)... şimdi gözüm bir de Chanel Les Beiges Water-Fresh Tint'te. Böyle bir ten ürünü görmedim, kullanmadım, hastasıyım! Yakında alır ve yazarım diye düşünüyorum :)) Sizin böyle arzu nesnesi lüks ürün dilekleriniz/takıntılarınız var mı?


 
Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.