Chanel Beauty F/W 2020 Koleksiyonu: 4'lü Far Paleti 364, Suya Dayanıklı Göz Kalemi 959, Likit Mat Ruj 834 / L'Arc-en-ciel

Chanel Beauty F/W 2020 Koleksiyonu: 4'lü Far Paleti 364, Suya Dayanıklı Göz Kalemi 959, Likit Mat Ruj 834


26 Kasım 2020 Perşembe

Bugün, blogda yer almasını çok istediğim bir koleksiyona yer verebiliyorum sonunda: Chanel Sonbahar-Kış 2020 koleksiyonundan benim seçimlerimden bahsedeceğim sizlere... Bu ürünleri bana Ahmet, yılbaşı & doğumgünü ortak hediyesi olarak aldı (tabii ki ürünleri ben seçtim); nasıl bu kadar şanslı oldum 🙏 demek istiyorum 😻


Bu koleksiyondan benim seçimlerim Les 4 Ombres (4'lü Far Paleti) 364 Candeur et Séduction, Stylo Yeux Waterproof (Suya Dayanıklı Göz Kalemi) 959 Psyché ve Rouge Allure Ink Fusion (Likit Mat Ruj) 834 Ambiguite oldu. Hepsinden boool bol fotoğraflarla bahsetmeden önce, bu ürünleri ve başka Chanel ürünlerini de kullanarak yaptığım makyajın linkini BURAYA bırakıyorum... Les 4 Ombres 364 Candeur et Séduction klasik Chanel ambalajında ve kadife kesesinin içinde gelen, 4 renkten oluşan bir far paleti. İki adet sünger uçlu aplikatörü, şeffaf, plastik koruması ve kapağında aynası mevcut. Ayrıca ambalajın içinden bir günlük makyaj, bir de özel gün makyajı uygulama önerisinin yer aldığı karton da bulunuyor. Bu aplikatörler, Chanel farları oldukça iyi uyguluyor bu arada, çok eski moda gibi gelse de, ben kullanmayı seviyorum; ancak tabii ki, dağıtma aşamasında fırça yardımı alıyorum. 
364 Candeur et Séduction paletinde 4 adet kızıl tonlu mat far ve 1 adet de sedefli, soğuk şampanya rengi far bulunuyor. Mat farlar tam pigmentli, yumuşak ve çok kolay uygulanıp dağıtılabiliyor. Sedefli far daha ince yapıda, ipek gibi. Mat farların kalıcılığı nispeten daha iyi, ama hepsi altına iyi bir far bazı istiyor (özellikle de yağlı göz kapağınız varsa... göz kapaklarınız kuru ise, bazsız da idare edebilirsiniz). 


Sol üstte yer alan renk net, sıcağa ya da soğuğa kaçmayan, tam bir bordo. Dağıtılırken zorlamıyor, yama yama kalmıyor. Sağ üstteki renk soğuk tonlu bir şampanya/inci rengi. İpek gibi, ince bir yapısı var. Kendi aplikatörüyle ya da parmakla rengini tam veriyor; ama böyle metalik patlamıyor. Çok zarif bir ışıltısı var. Sol alttaki renk, soluk bir narçiçeği. diğer renkleri çok güzel patlatıyor. Ve aslında Chanel'in sonbahar-kış kampanyalarında kullandığı ana renklerden... bu kış bu tonları çok göreceğiz! Sağ alttaki renk ise kızıl tonlu bir kahve, kiremit rengi. Bu renk tam bir sonbahar makyajı klasiği ve yapı olarak da çok çok güzel; makyajı anında ısıtan bir ton.  


Paletle yapmış olduğum farklı göz makyajlarını aşağıya ekliyorum. Bana favorinizi yazarsanız çok sevinirim :) Bu arada, mat farların benzerlerini belki MAC'in Powder Kiss mat far serisinde bulabilirsiniz diye düşünüyorum... ben de swatchlarını karşılaştırmaya çalışacağım daha sonra.Stylo Yeux Waterproof 959 Psyché, rengi nedeniyle almamazlık edemediğim bir kalemdi ve daha sonra yapısı nedeniyle de elimden düşmez oldu! Asansörlü bir göz kalemi ve ambalajı da metal, plastik değil. Arka kapağında, ambalaja entegre kalemtraşı var ve istediğinizde kalemin ucunu sivriltebiliyorsunuz. Kalemin ucunu fazla çıkarırsanız, tekrar tamamen içine çekebiliyorsunuz (Clinique göz kalemleri öyle değil mesela ve bu büyük bir sorun, o nedenle yazdım :) ). 

959 Psyché, bordoya çalan bir kahverengi. Bordosu baskın ve 364 paletle yapılan (ya da kızıl, kırmızı, şampanya tonlu) göz makyajlarına inanılmaz yakışıyor; özellikle kahverengi gözlere çok güzel bir derinlik katıyor. Yapısı yumuşak ama kontrolsüz şekilde kaymıyor. Uyguladıktan bir süre sonra tamamen sabitleniyor; dağıtmaya imkan bırakıyor. Sabitlendikten sonra ise tüm gün göz kapağından da, göz içinden de oynamıyor. Yapısını ve performansını aşırı beğendim ama fiyatı.. ah o fiyatı... yine de güzel haber, size baya yakın muadilini buldum; ŞURADAKİ Instagram postuma bakabilirsiniz (bir de 💓 atarsanız çok mutlu olurum). 


Rouge Allure Ink Fusion (Likit Mat Ruj) 834 Ambiguite ise likit mat rujlardan. Buzlu camdan zarif bir ambalaja sahip ve eğik sünger aplikatörü mevcut. Kullanmadan önce çalkalamanız öneriliyor. 

834 Ambiguite rengi de net bir bordo. Tam bir sonbahar-kış rengi ve yine koleksiyonun her ürünüyle uyumlu olduğu gibi, 364 paletle yaptığım tüm makyajlara da çok am çok yakıştı. Yapısı ise su gibi, çok sıvı. O nedenle uygulamak biraz zor geliyor bana. Aplikatördeki fazla ürünü mutlaka sıyırıp öyle uyguluyorum. Tek katta bazen dalgalanma yapıyor ama üstünden geçince homojen sonuç veriyor. Dudak kalemi olmadan da uygulayabiliyorum ama kalemle daha rahat olur sanki. 

Dudaklarda incecik duruyor ancak bazen hafifçe kuruttuğunu hissedebiliyorum. Kalıcılığı ise iyi değil, bir şeyler yedikçe veya içtikçe silinmeye başlıyor. Maskeye de bulaşıyor ayrıca :) Bu üç üründen performansına bayılmadığım bir tek bu ruj oldu; ama rengi nedeniyle notunu kıramıyorum! En çok kullandığım rujlarımdan biri oldu.Bu ürünlerle yaptığım iki makyajı da aşağıya bırakıyorum, umarım beğenmişsinizdir...


Chanel Beauty Sonbahar-Kış 2020 koleksiyonu ürünleri henüz Türkiye'ye gelmedi; ama gelirse ve indirim de yakalarsanız, göz kalemi ve far paletleri aklınızda olsun! Sevgiler...
Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.