Avon 24K Golden Splendour Dörtlü Far ve Frozen Rose Ruj / L'Arc-en-ciel

Avon 24K Golden Splendour Dörtlü Far ve Frozen Rose Ruj


8 Aralık 2011 Perşembe

Avon'un farlarına kafayı takmış olduğumu yazmıştım, değil mi? Her katalogda, mutlaka far paletlerinde bir indirim oluyor, ben de alıp deniyorum. Şimdiye kadar hepsini çok sevdim. Yılbaşından önceki katalogda da, çok merak ettiğim 24K Gold serisi indirimdeydi. Farlarının renklerini çok merak ediyordum. İndirim de güzel olunca Golden Splendour rengini aldım.


Yine toprak, pastel tonlar, evet... Ve yine pigmentasyonu çok kuvvetli renkler değil. Ama benim gibi çok da iddialı makyaj yapmaktan hoşlanmıyorsanız, oldukça yeterli. Üstteki iki açık renk göz kapağında çok tatlı duruyor. Yokmuş gibi makyaj yapmak isterseniz, göz kapağında kayısı rengini sürüp pembe-şeftali tonuyla gölge yapabilirsiniz. Işıl ışıl duruyor gözde, hem de çok sağlıklı bir görünüm veriyor. Kahverengisi gölge için şahane, çok da tatlı bir rengi var. Siyah-füme-ördekbaşı yaşili olan tonuna ise bayıldım... Çok güzel liner olduğu gibi, fırçaya hafif alırsanız, bence gece makyajı için göz kapağında da çok şık durur!


Bu üstteki görselde içindeki altın ışıltıları hafiften belli oluyor. Göze sürdüğünüzde, hafif bir pırıltı veriyor. Tam dozunda! Kutunun üstünde tarif edildiği gibi kullandım farları, siyah göz kalemi de çekip Sigma E25 Blending fırçayla da dağıtınca gerçekten şahane bir dumanlı göz makyajım oldu! İyi bir blending fırçayla güzel bir dumanlı göz makyajı yapmak hiç de zor değilmiş, onu anladım :)

Bu farı alırken, katalogdaki indirimli rujlar da gözüme takıldı. Avon'un klasik rujlarından Frozen Rose rengini
aldım. Katalogda göründüğünden çok daha tatlı bir rengi var. Ne tam dudak rengi, ne de çok koyusu. Bir tık koyu, bir tık tatlı, bir tık da parlak. Bir de tadı... gerçekten sürerken yememek için zor tutuyorum kendimi!

Gördüğünüz gibi, bu renk "tatlı" değildir nedir? Bu arada, neden başparmak fotoğrafı var? Vaktiyle, bir parfümeriden alışveriş yaparken, görevli bayan bana "Rujun dudağınızda nasıl duracağını görmek için baş parmağınıza sürün. Başparmağınızın içi, dudağınızla aynı renktedir" demişti... O zamandan beri, eğer dudağımda deneyemiyorsam, başparmağımın içine sürerim. Fotoğraflar da bileğe sürmekle, başparmağa sürmek arasındaki farkı anlatıyor zaten.

Yine bir indirimden sonra yeni Avon yazılarıyla karşınızda olmak üzere, esenkalın :)2 yorum

  1. Bu önerini aklımda tutacağım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İlknur'cum, gerçekten bilekten çok daha doğru sonuç veriyor :) Sevgiler!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.