Fransa'dan Gelenler / L'Arc-en-ciel

Fransa'dan Gelenler


5 Aralık 2011 Pazartesi

Yazmıştım daha önce, benim Fransa'da yaşayan -ama artık Türkiye'ye dönüş yapmış olan bir börülcem var, diye... Son gidiş-gelişinde yine bana "bir çanta dolusu" cici getirmiş, yaşasın!!


Önce çanta: Börülcemin Poitiers'deki yeni keşfi olan mağaza Pimpkie'den. Nasıl şeker bir şey, değil mi? Boyutunu rimelle oranlayarak az çok anlayabilirsiniz, minik, ufak tefek bir çanta bu. Ama, bütün bunların da o çantadın içinden çıktığını düşünürseniz, hacmi görünüşünden büyük! Görür görmez aşık oldum kendisine, canım börülcem benim neyi sevdiğimi iyi bilir. Yine nokta atışı yapmış... Çantanın içinde cep telefonu için bir göz ve fermuarlı geniş bir bölme de var. Tam sevdiğim gibi! Renkleri harika, kahvesi tam acı kahve... Koton'da gördüğüm ekose minik etekle nasıl güzel kombin olur... hmmm :)Bu güzelim çantanın içinden çıkanlardan ilki, minik bir manikür seti. Dore kumaştan, yaprak şeklinde bir kılıfı var. İçinde bir tırnak makası, bir kütikül kesme makası, bir kütikül itme aparatı ve bir de kağıt törpü var. Çantaya atmalık, hem de çok şık! Bu setlere bayılıyorum ben. 10 tane de olsa olur :)
Bu setten sonra elim hemen rimellere gitti. Geçen sefer deneyip bayıldığım Yves Rocher Lash Plumping Mascara'nın hem tam boyunu, hem de deneme boyunu koymuş çantaya Börülcem. Bunun yorumları ilk paragrafta geçen yazıda. Ba-yı-lı-yo-rum!

Rimelden sonra, çantanın içinde pırıl pırıl bir krem fark ettim. Geçen sene de Yves Rocher'nin yılbaşı koleksiyonundan el kremi ve sıvı el sabunu getirmişti Börülceciğim bize. Bu sene de, yine yılbaşı koleksiyonundan bir el kremi getirmiş. Yves Rocher Fleur de Noel (Noel Çiçekleri), Enchanted Flower el kremi. Losyon gibi bir krem, kokusu muhteşem. Tam çiçek kokusu. Yağlı his bırakmıyor, elleri yumuşacık yapıyor. Çok yoğun olmadığı için, çok çok koruyucu değil; ama, evde/ofiste sürüp mis gibi kokmak için ideal! Zaten bayılıyorum Yves Rocher'nin losyonlarının ve kremlerinin kokusuna... Yılbaşı zamanı kendinizi şımartabilirsiniz bunula :)

Ve en şekerini en sona saklmaışım; ya da kendisi saklanmış: buradaki H&M'lerde bulamadığımız H&M kozmetik serisinden Lip Gloss set. 6 adet lip gloss, birbiri ardına minik tüplerde sıralanmış. At çantaya, her renk glossu taşı yanında! Görünce bayıldım, hepsini sürüp denedim sanırım... Bence, H&M gerçekten çok kar etmek istiyorsa, acilen Türkiye'ye kozmetik serisini getirmeli!

Numaraları tüpün üstünde yazmıyor; resimden anlatmaya çalışacağım (üstten alta): Kırmızı gloss, gerçek bayrak kırmızısı. Diğerleri gibi şeffaf değil, oldukça yoğun bir renk. Yılbaşı gecesi için çok şık olabilir. Normal zamanda sanırım asla sürmeye cesaret edemem :) İkinci renk tatlı bir fuşya. Simli, pırıltılı. Dudakta çok şık duruyor. Üçüncü renk uöuk pembe, çok açık, çok şeffaf, dudağın rengini hafif değiştiren ışıltılı bir gloss. Dördüncü renk mat bir pembe. Tam gül rengi. Beşinci renk tam dudak rengi -nude. Tadı diğer rose toffee glossa bezniyor, nefis! Görünüşü de harika. Benim favorim bu sanırım! Sonuncu renk pırıltılı, şeffaf bir gloss. Tek başına da çok hoş duruyor, mat glossların ya da rujların üzerine sürünce de asıl renge güzel bir ışıltı katıyor...

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, bir de doğumgünü hediyemi şimdiden getirmiş canım benim... Daha doğumgünüme 2 ay var; ama, madem hediye alınmış, atladım tabii üstüne :)

Ne zamandır istiyordum bu skinlerden, ba-yıl-dım!! Abiye giyilmesi gerekecek durumlar dışında, gece de gündüz de kullanılabilecek, pek çok kıyafete uyabilecek, çok şık bir model seçmiş. Swatch'un tasarımları zaten tartışılmaz bence. Skin serisinin inceliğini ve hafifliğini ise ilk defa deneme şansım oldu. Gerçekten saatin varlığıyla yokluğu bir! Gece bile saatle yatan bir insan olarak, çok rahat ettim!

Canım börülceme kocaman teşekkürler, kucak dolusu sevgiler!!!!Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.