Lila Kutu Ürünleri: Inglot, Max Factor, Durance, L'Occitane ve diğerleri... / L'Arc-en-ciel

Lila Kutu Ürünleri: Inglot, Max Factor, Durance, L'Occitane ve diğerleri...


14 Şubat 2012 Salı

Durance Ancian Rosa El Kremi: Durance’ın el kremi, diğer tüm ürünleri gibi, %95 doğal içerikli ve paraben içermeyen bir ürün. Oldukça yoğun ama çok çabuk emilen ve yağlı his bırakmayan bir yapısı var. Numune ürün 2 mL olarak geldi, ama üç sefer sürülebilir, çok konsantre bir ürün. Yapısından ve yumuşatmasından çok memnun kaldım; ama, kokusu… Çok daha hafif, ferah bir gül kokusu beklerdim; ama, bana göre biraz ağır bir kokusu var. “Hacı yağı” derler ya, onun gibi. Dolayısıyla, bu ürünün tam boyunu alacağımı sanmıyorum.Max Factor Ageless Elixir Fondöten Beige 55: Gelen iki numuneden Golden 35 rengi bana koyu geldi. Aslında, Beige 55 de tam rengim değil; ama çok yakın olduğu için denemek istedim. Öncelikle hoş kokulu ve konsantre bir ürün. Numunesi 1 mL olarak geldi; ama 2-3 kez çok rahat kullanılabilir. Ben Body Shop fondöten fırçamla uyguladım. Kapatıcılığı güzel, dokusu da öyle. Yağlı ya da parlak bir görünüm de bırakmıyor ciltte. Bunlar da artıları. Kusurları da güzel örtüyor (gerçi, göz çevremdeki lekeleri pek kapatmamış; ama ben de fırçayla orayı çok hafif geçmiş olabilirim) ve ciltte güzel bir ton bırakıyor. Yalnız bence, cildi kuru olanların altına çok iyi bir nemlendirici ve hatta aydınlatıcı sürmeleri şart. Yağlı ciltler içinse sorun yok. Hatta, parlamayı önlediğini ve hafif matlaştırdığını da düşünüyorum.


Ama bir kez daha anladım ki, ben kapatıcı fondöten sevmiyorum. Cildimi boğuyor gibi hissediyorum. Bu da bana fazla gelen bir fondöten oldu. Alışık olmadığımdan da olabilir; ama bütün gün yüzümde hissettim o dokuyu. Hiç de hoşlanmadım. Ama, fondöten sürülmüş cildin görünümü de hoşuma gitti. Sanırım, kendime çok hafif dokulu bir şeyler almamın zamanı gelmiştir…

MAC Strobe Liquid üstüne Max Factor Ageless Elixir 2 in 1 Fondöten, Beige 55

Inglot Blush 32: Lila Kutu’nun bence iki flaş ürününden biri Inglot ürünleriydi (diğeri Activar Maske kesinlikle). Kimlerine TAM BOY far çıkmış, kimlerine TAM BOY allık, kimilerine de TAM BOY göz kalemi. Bana allık geldi. Ve hafta sonu yaşadığım NARS hayal kırıklığının ilacı oldu! Allığın rengi, koyu mercan, ışıltılı, kutusundaki görünüşü şeker mi şeker! Kendi başıma almaya cesaret edemeyeceğim kadar cesur bir renk gibi görünüyor. Çok az miktarda sürdüm ve iyice yaydım. Yanaklarıma çok çok hoş bir renk verdi. Daha esmer ciltlerde, çok daha cesurca kullanılabilir. Ama, ben biraz daha fazla sürersem, palyaçoya döneceğim kesin!

Inglot’un şimdiye kadar beni pişman eden bir ürünü olmadı. Bu allık bana epey gider; ama, bitince de yine Inglot allık denemeyi düşünebilirim.

MAC Strobe Liquid üzerine Inglot No. 32 allık


L'Occitane Aromachrologie Vücut Losyonu: L'Occitane'ın kötü ürününü denemedim şimdiye kadar. Herşeyi başarılı bu markanın. Bu vücut losyonunun da çok çok hafif bir kokusu var. Çok çabuk emiliyor. Cildi yumuşacık bırakıyor. Markanın tüm ürünleri gibi doğal içerikli, parabensiz bir losyon. Arometerapik kısmı lavanta kokusundan kaynaklanıyor olabilir. Rahatlatıcı mı? Evet. Vaadettiği herşeyi yapıyor kısacası... Ancak, çok kuru bir cildim olmadığından, vücut losyonu olarak daha mütevazı ürünleri tercih ediyorum.


Bu ürün de sanırım iki-üç kez kullanılabilir. Denemek için güzel bir boyda göndermişler.

Kutudaki diğer ürünleri denemek için biraz zaman lazım. Onları da kullandıkça topluca yazarım.

Bu arada, kutudan çıkan kalpli Lila Kutu çorabı ve kalpli toka bence şirin birer hediyeydi. Ben Dünya Kadınlar Günü'nde de güzel bir jest bekliyorum kendilerinden...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.