Avon Super Shock Jel Göz Kalemi: Blackberry ve Golden Fawn / L'Arc-en-ciel

Avon Super Shock Jel Göz Kalemi: Blackberry ve Golden Fawn


26 Nisan 2012 Perşembe

Çabuk silinmeyecek, tam kahverengi ama hafif de pırıltılı göz kalemi arayışındayken Marjo'nun bu yazısına denk geldim ve hemen siparişimi verdim! Zaten daha önceden de Avon'un Super Shock jel kalemlerinin methini duymuştum; Flormar'ın benzer yapıdaki siyah kaleminden de memnundum... bu yüzden, sonuçtan memnun kalacağımı düşünüyordum. 

Kalemler dün elime ulaştı ve renklerini o kadar çok beğendim ki, önce hemen ofiste bir uygulama yaptım. Genelde Avon'un renkleri katalogda farklı, uygulamadı farklı olur; ama, bu kalemler bu kuralı bozmuşa benziyor.

Dayanamayıp vahşice ofiste makyaj yaptığım için kalemin ucu biraz azaldı...

Golden Fawn, bütün "nude/ten rengi" far paletlerinin olmazsa olmazı sedefli şampanya renginde. Ki bu benim ne zamandır aradığım far rengi oluyor aynı zamanda! Zaten ben de, aynen Marjo'da okuduğum gibi, bunu kalem olarak değil de, sürüp dağıtarak far niyetine kullanmayı hedeflemiştim. Gerçekten, far olarak da harika durdu. Altına paint pot uyguladığım için mi, yoksa zaten yapısı yeterince kalıcı olduğundan mı bilmiyorum ama, bütün gün de çizgilenmeden ve uçmadan kaldı gözümde. 

Blackberry ise bordoya çalan, hafif ışıltılı bir kahverengi. Acı bir kahve -tam istediğim gibi. Göze çok kolay uygulanıyor, rahatça ve düzgünce sürülebiliyor. Dokusu çok yumuşak, ama bu sizi yanıltmasın. Sürülür sürülmez sabitleniyor. Akma, bulaşma yapmıyor. Lens olan gözleri rahatsız etmiyor (göz kapağının içine yine de sürmeyin derim). Aslında, bu kalemi de sürüp dağıtarak çok güzel bir far rengine ulaşılabilir. Havaların ısınmasıyla koyu renk farlara elim gitmediğinden bu şekilde henüz denemedim. Sonbahara artık -tabii o kadar dayanırsa :)


Fotoğraflarda belli olmasa da, sürüldüğü zaman epey ışıltı veren kalemler. Fazla simden hoşlanmıyorsanız, çok size göre olmayabilir.

Yeni katalogda bu kalemler kampanyada değil... yeniden indirime girmesini bekleyebilirsiniz; ya da, 26 TL'ye normal fiyatından alabilirsiniz. Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.