Biotherm SunVivo SPF30 Solar Protection DNA-Genes Güneş Koruyucusu / L'Arc-en-ciel

Biotherm SunVivo SPF30 Solar Protection DNA-Genes Güneş Koruyucusu


21 Haziran 2012 Perşembe

Güneş koruma faktörlü Avene yüz nemlendiricimden memnundum aslında... ama Dragon yarışları sırasında bir şekilde kayboldu. Daha yarısına gelmiştim halbuki. Bir süre aradım; ama bulamayınca ve hava sıcaklığı da 30 dereceyi geçince kendime yeni bir krem almaya karar verdim.

Avene makyaj altında ufak bir miktar parlama yapıyordu. Bu yüzden güzel insan E.'ye "bana parlama yapmayan bir güneş kremi önerir misin?" deyince Biotherm SunVivo'yu önerdi. MissPera'da da fiyatı diğer satış noktalarına göre çok ama çok uygun olunca, anti-aging özelliğini de görünce, denemeye karar verdim.


Açıklamasından da anlayabileceğimiz gibi, kremin asıl olayı anti-aging bir ürün olması. Yani, cildi güneşten korurken aynı zamanda kırışmasını de engelliyor, hücresel yeniden onarım mekanizmasını harekete geçiriyor. 

Yeni kullanmaya başladığımdan bu özellikleriyle ilgili yorum yapamam; ama şunu söyleyebilirim ki, normal bir yüz nemlendiricisinden farkı olmayan bir krem. İlk başta tüm güneş kremlerinde olduğu gibi yağlıymış gibi bir his bırakıyor. Sonrasında hızla emiliyor ve gün içinde de parlama yapmıyor. Losyon kıvamında, yumuşak bir yapısı var. Fındık büyüklüğündeki miktarı tüm yüzüme, boynuma ve dekolteme yetiyor. Cilde hoş da bir ışıltı veriyor. Fazla parfümlü olmayan bir kokusu var.


SunVivo'yu bazen tek başına, bazen de La Roche-Posay Toleriane Fluid üstüne kullanıyorum. Nemlendirici üstüne kullandığımda da ağır gelmiyor. 

Ben 69,90 TL'ye MissPera'dan aldım. Yüz, boyun ve dekolte bölgeniz için yaşlanma karşıtı bir güneş bakımı arıyorsanız, aklınızda bulunsun.3 yorum

 1. bunu beğendim başak'ım.. bioderma hakkında da yazar mısın acaba bir gün? öptüm.

  YanıtlaSil
 2. Bioderma'nın yalnızca makyaj temizleme solüsyonunu kullanıyorum... deneme boyu olarak BIODERMA PHOTODERM güneş kremini kullanmıştım. Bu ay sonunda "bitirdim" yazısında yazacağım ama, şimdiden söyleyeyim. İlk başta sanki zeytinyağı sürmüşsün gibi yağlı bir doku bırakıyor ama aynı bu kremdeki gibi hızlıca emiliyor ve üstüne fondöten de uygulanabiliyor. Gün içinde de aşırı bir yağlanma/parlama yapmıyor.

  Ama, Biotherm mi Bioderma mı dersen, anti-aging özeliği nedeniyle Biotherm derim. Fiyat olarak ise, Bioderma daha avantajlı...

  Öperim :)

  YanıtlaSil
 3. bende bioderma kullanıyorum pek memnun kalmadım.bunuda denemek lazım :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.