Biotherm ile Yeni Cilt Bakımı Rutini / L'Arc-en-ciel

Biotherm ile Yeni Cilt Bakımı Rutini


11 Ağustos 2012 Cumartesi

Olay şöyle gelişti...

Daha önce de bahsettiğim gibi, benim cilt tipimi anlamayan, istediğim ürünü değil de çok daha pahalı başka bir ürünü satmaya çalışan ya da gerçekten durduğu stand hakkında hiçbir bilgisi olmayan satış danışmanlarından muzdariptim. Genel olarak cilt sorunlarımı biliyordum ve beni daha iyi bilgilendirebilecek, hedefe yönelik ürün önerebilecek, bilgi sahibi bir satış danışmanı bulmaya çalışıyordum.

Dün AnkaMall AVM'de dolaşırken önce Tekin Acar'a gireyim dedim. Ama istediğim kil maskesi ve serum yerine, daha o ürünleri göstermeden bana 3 kat daha pahalı ve işime hiç yaramayacak bir ürün satmaya çalışınca, teşekkür edip çıktım. D'mu bana Biotherm'in Biopur kil maskesini ve Flash Recharge konsantresini önermişti. Bunun için Boyner'deki Biotherm standına gittim. Pelin Hanım karşıladı beni. Önce ürünleri sordum. Flash Recharge artık Türkiye'ye gelmiyormuş; bunun yerine Skinergetic taze serumunu gösterdi. Ve sonra dedi ki "vaktiniz varsa cildinize bir bakalım, sıkıntılarınızı beraber konuşalım".

O kadar çok vaktim vardı ki! Hemen kabul ettim.

Öncelikle bana daha önce konulmuş olan "nemsiz cilt" teşhisinden bahsettim. Yanaklarıma dokunarak test yaptı ve "bence cildinizin nem seviyesi gayet iyi, belki kışın çok hafif bir kuruluk oluyordur" dedi. Aynen öyle oluyordu!

Yazının devamında, Pelin Hanım'ın teşhislerinden ve önerilerinden ne kadar memnun kaldığımı anlatmak için buraya ufak bir not: 
Zaten ben cildimi az çok tanıyorum artık. Bana göre sorunlarım:
1- Yazın yağlanma, kışın kuruma
2- Kuru ve kırışmaya uygun göz altları
3- Çok ileri boyutta olmayan ama kontrol altında tutulması gereken gözenekler ve siyah noktalar
Yani, nemsiz zaten hissetmiyordum cildimi, özellikle de yazın... dolayısıyla, düşündüklerimden birinin bile onaylanmış olması hoşuma gitti.

Cildimin nemsiz olmadığı anlaşıldıktan sonra, bana bir cilt tipi testi yapıldı (soldaki görsel, kaynak: Seavoline). Yağ ölçmek için bir bant yapıştırıldı ve sorular soruldu. Yanıtlar ve yağ bandının sonucu gösterdi ki karmadan yağlıya dönük, gözenek sorunu yaşayabilecek bir cilde sahibim. Dolayısıyla, bu sorunlara yönelik ürünler kullanmam gerektiğini söyledi Pelin Hanım.

Sonra yaşımı sordu; ve cilt yaşımın biyolojik yaşımdan daha genç göründüğünü söyledi. Neyse ki, şimdiye kadar harcadığım çaba -ve para- yerini bulmuş. Bu şekilde biraz şımartıldıktan sonra gülümsememi istedi. Tabii hemen göz altı kırışıklıklarım ve kaz ayaklarım selamladılar Pelin Hanım'ı! Aslında göz altı kırışıklıklarımın ileri boyutta olmadığını, mimiklere bağlı kırışma olduğunu ve bunun nedeninin de nemsizlik olduğunu söyledi. Yani, iyi nem veren bir kür ile bu sorunu çözebilirmişim.

Cildi tanıdıktan ve sorunları tespit ettikten sonra sıra geldi ürünlere... Pelin Hanım bana önce bir kart açtı ve önereceği ürünleri ayrıca karta yazacağını, şu an hiçbirini almak zorunda olmadığımı da ekledi. Ve başladı önermeye:

Öncelikle, yağlanma/parlama ve gözenek sorunumu çözmek için Pure-fect Skin serisi ürünlerinden bahsetti. Mevcut durumda kullandığım temizleyicimden memnun olduğum için yeni ürün önermedi. Ama, gözeneklerimi kontrol altında tutmak ve küçültmek için kesinlikle sabah-akşam tonik kullanmam gerektiğinden bahsetti (sağdaki görsel; kaynak: Beauty Crazed). Bunun için Pure.fect Skin Micro Exfoliating Purifying Toner'ı önerdi. Günlük nemlendirici olarak da, parlamayı ve yağlanmayı önleyici ve cildin nemini karşılayacak Pure.fect Skin Effect Hydrating Gel'i verdi. Gözenek bakımını bu iki ürünle tamamlamam gerektiğini söyledi. 

Gece kremi olarak da, cildimin kalitesinin ve neminin iyi olduğunu göz önünde bulundurarak AgeFitness Power2 Active Smoothing Care'in "gündüz" için olan kremini önerdi. Pure.fect jel bitince -dolayısıyla kış geldiğinde ve yağlanma sorunum yerini kurumaya bıraktığında- sabah ve akşam AgeFitness'ı nemlendirici olarak kullanmaya devam edebileceğimi söyledi. 

Sonra sıra geldi göz çevreme... Nemsizliğinden dolayı, bir kür Aquasource Eye Perfection 360 Hydra Massager ile AgeFitness Power2 Yeux Smoothing Relaxing Eye Care göz kremini birlikte kullanmamı tavsiye etti. 




Günlük rutinime serum ekleyebileceğimi; ama şu anda çok gerekli görmediğini de anlattı. Şu anda cildime uygun olarak Skinergetic serumu kullanabilirmişim. Nem ya da leke odaklı serumlardan, böyle sorunlarım olmadığı için memnun kalmayacağımı da ekledi.

Günlük rutinden sonra, sıra haftalık rutine geldi. Zaten almayı düşündüğüm Biopur Pore Reducer maskeyi kullanmamın uygun olacağını söyledi. Yine elimde henüz bitmeyen bir peelingim olduğu için yeni bir ürün vermedi. 

En ufak bir sorunum ya da memnuniyetsizliğim olduğunda da aramam için kartını verdi. Ürünlerim kendisinin taahhüt ettiği süreden önce biterse de, bir şekilde tamamlayacağını garanti etti!

Göz kremim ve kil maskem bitmek üzere olduğu için bu üç ürünü almaya hemen karar verdim. Gözeneklerimin görüntüsünden hoşlanmadığım için tonik de benim için tamamdı. Nemlendirici için biraz düşündüm; çünkü elimdeki La Roche Posay henüz bitmemişti. Ama, gözenek bakımını tamamlamak adına, indirimde olan bu ürünü de aldım. Gece kremini ise almadım. Çünkü an itibariyle kullandığım ve sevdiğim bir gece kremim vardı. Dolayısıyla, Boyner'den elim kolum dolu ve son derece tatmin olmuş bir biçimde çıktım! 

Biotherm ürünlerim ve hediye ROC kırışıklık karşıtı krem numuneleri...

Dün akşamdan itibaren de kullanmaya başladım ürünleri. Tonik alkollü bir ürün; ama açıkçası ben alkollü ürünlerin cildime verdiği ferahlığı ve yarattığı iyileştiriciyi etkiyi seviyorum. Göz kremlerinin yapısı çok güzel; ama etkisini bir süre sonra anlayabilirim. Biopur maskeyi de hemen uyguladım ve diyebilirim ki bayıldım! Bunun yazısı pek yakında gelecek. Matlaştırıcı jeli de sabah kullandım. Genç kızlığımda kullandığım matlaştırıcı ürünlerle ilgisi yok, cildi hem nemlendiriyor hem de yağlandırmıyor. Çok mucizevi gelmedi ama, bakalım... Kullandıkça etkilerini ve yorumlarımı buradan yayınlayacağım.

Eğer siz de cildinizle ilgili güzel tavsiyeler istiyorsanız, AnkaMall AVM Boyner'deki Biotherm standına uğrayıp Pelin Hanım'la konuşabilirsiniz. Selamımı söylemeyi de unutmayın!







2 yorum

  1. yanlış anlamayın da hanfendi gayet ince taktikle sizi sıkmadan bunaltmadan akıllıca satmış ürünleri.Eğer Tekin acardaki görevliler gibi almak istemediğiniz ürünü satmaya çalışsaydı oldukça itici geleceğinden arkanıza bakmadan uzaklaşmak isterdiniz:) ürünleriniz hayırlı uğurlu olsun.

    YanıtlaSil
  2. Yok, yanlış anlamam, aynen öyle oldu :) Ama zaten böyle bir alışveriş yapmaya niyetli olduğum için sorun olmadı :) Teşekkürler.

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.