Lush Lemony Flutter Tırnak Bakımı ve Fair Trade Ayak Bakımı / L'Arc-en-ciel

Lush Lemony Flutter Tırnak Bakımı ve Fair Trade Ayak Bakımı


17 Ağustos 2012 Cuma

Lush'ın bu tırnak eti bakım kremini Instagram'da yazışırken Ş'ciğim önermişti. Ben de hatta, Project Pan'de yazmıştım Burt's Bees bitince alacağım yeni tırnak bakım ürünü olacak, diye. Burt's Bees bitmek üzere, Fransa'ya giderken yanımda götüreceğim ve ömrünü tamamlayacak. Ben de bu ayki kozmetiklerimi toptan alıp rahatlamak ve seyahat için önümü görmek istediğimden, peşin peşin aldım Lemony Flutter'ı.


Lemony Flutter Burt's Bees'e göre daha kremsi, onun kadar katı bir formu yok. Ama ufak bir miktarı bütün tırnak etlerine yetiyor ve gerçekten güzel nemlendiriyor. Hatta, bana kalırsa daha vazelinimsi olan Burt's Bees balma göre çok daha iyi ve bu beni şaşırttı doğrusu. Kokusu çok şahane değil, biraz ağır. Ama zaten önemli olan işlevi, ki bence başarıyla yerine getiriyor. Yalnızca tırnak etlerime değil, yazın perişan olan ayaklarıma da sürüyorum ve sertleşmiş bölgeleri -gece sürüp çorapla yattığımda- gayet güzel yumuşatıyor. Burt's Bees bu anlamda Lemony Flutter kadar başarılı değildi, onu da belirteyim.


Keşke paraben içermese, ama içeriyor. 14 ay kullanım ömrü var, ki ancak biter diye düşünüyorum. O kadar az bir miktarı yeterli oluyor ki!

-------------

Lemony Flutter'ı alırken, denemek için Fair Trade ayak kremi numunesi de rica ettim Lush'tan. Minik bir kaptaki kremi de denedim. Güzel, ferahlatıcı bir ayak kremi. Kokusunu da, içeriğindeki hafif mentolü de sevdim. Ama nemlendirmesi pek başarılı değil. Ayak çatlaklarına bir etkisi yok. Olsa da olur, olmasa da... Gündüz sürmek için ideal. Yapış yapış his bırakmıyor; ama çok tedavi edici bir etki istiyorsanız, vazelin formundaki ürünleri tercih etmenizi önerebilirim.


Lush Lemony Flutter tırnak bakım kremini  26 TL'ye, Fair Trade ayak kremini ise 36 TL'ye Lush mağazalarından ya da MissPera'dan satın alabilirsiniz.1 yorum

  1. memnun kaldigina sevindim benim herhalde 5. kutum falan vazgecemiyorum kendisinden :))

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.