Farmasi Makyaj-2: Automatic Fabulous Eyeliner F05 ve Optimal Style Mascara / L'Arc-en-ciel

Farmasi Makyaj-2: Automatic Fabulous Eyeliner F05 ve Optimal Style Mascara


23 Haziran 2015 Salı

Sevgi'yle Yaza Merhaba çay partisinde Farmasi paketimizden çıkan cıvıl cıvıl allık ve kalem rujdan dün bahsetmiştim. Bugün de göz grubu ikilisinde sıra...


Farmasi Automatic Fabulous Eyeliner F05, mekanizmalı göz kalemlerinden. Arkadan çevirerek açılıyor. Asında genel olarak bu tür kalemler için "kalemtraş derdi yok" dense de, ucu kütleştiği zaman kuyruklu eyeliner çekmek bir işkence oluyor. Fakat, Farmasi bu sorunu kalemin arkasına entegre kalemtraş ile çözmüş. Böylece, kalemin ucunu iki uygulama arasında bile açarak istediğim incelikte çizgiler çekebiliyorum.


Kalemin bendeki rengi F05, gri alt tonlu, puslu bir kahverengi. Kahverengi göz kalemlerine bayıldığımdan, bu kalemin rengini de sevdim. 24 saat kalıcılık iddiası olan kalemin sürümü biraz sert; çok hoşlanmadığım yanı bu oldu. Ancaki sabitlenmesi gerçekten çok iyi. Akma, bulaşma, parça parça dökülme ya da silinme gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım. 


Automatic Fabulous Eyeliner'ların 5 değişik rengi var ve şu an aktif katalogda fiyatı 18,50 TL. Sert yapısı dışında ben performansını gayet beğendim; öneririm.


Farmasi Optimal Style Mascara ise tombul görünüme ve plastik bir fırçaya sahip. Farmasi ürünlerinden en anlaşamadığım, rimeller! Daha beni tam memnun edecek bir rimeline rastlamadım.  


Optimal Style Mascara benim en çok sevdiğim fırça yapısına sahip, ince çıkıntılara sahip plastik fırça! Rimel uzunluk, kıvrıklık ve hacim vermeyi vaat ediyor. Ben uzatmasını ve kirpikleri kıvırmasını beğendiysem de hacim verdiğini çok söyleyemeyeceğim. Benim bu rimelde bayıldığım şey kirpikleri yapışıtrmadan tek tek ayırması oldu! Bu konuda çok başarılı. Dolayısıyla, kirpiklere hacim veren ama biraz yapıştıran rimellerin üstüne uygulamayı çok seviyorum!


Optimal Style Mascara bu ayki katalogda 12,50 TL'den satışa sunuluyor indirimle ve bence bu fiyata gayet güzel bir performans sergiliyor. 

--------------------------------

Bu ürünlerin hepsini kullanarak yaptığım bir makyajı da aşağıda paylaşıyorum. Gözümün altında, biraz renk katmak için Kiko Long Lasting Stick 31 numara var. 


Bir önceki yazıda da bahsettiğim gibi, Farmasi ürünlerine satış danışmanları aracılığıyla ulaşabilirsiniz (ben de danışman oldum ^_^).5 yorum

 1. kalemin rengi harikaymış bayıldım :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kahverengi kalem sevenler kulübünün daimi üyeleriyiz İrem'cim, öperim!

   Sil
 2. Kalemi bende çok beğendim nefis bir kahve tonu e kulübünüze beni de alırsınız artık :)) Keşke Ankara'da olsaydım dedim bir an ne güzel senden alırdım merak ettiğim Farmasi ürünlerini ^_ ^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa, tabii ki Nilay'cım, kulübe hoş geldin :))) Sen merak ettiğin Farmasi olursa söyle, ayarlarız ;) Öpüyorum çoook!!!!

   Sil
  2. Şeref duydum efenim hoş bulduk :))) Tamam canım teşekkür ederim ben de çoook öpüyorum :D

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.