NYX Dewy Finish Setting Spray // Nemli Görünüm Veren Makyaj Sabitleme Spreyi / L'Arc-en-ciel

NYX Dewy Finish Setting Spray // Nemli Görünüm Veren Makyaj Sabitleme Spreyi


2 Haziran 2016 Perşembe

Her ne kadar tüm makyaj ürünlerinin üzerinde "24 saate kadar dayanıklı" gibi iddialı cümleler yazsa da, pek çoğunun bu vaadini gerçekleştirmekten oldukça uzak olduğunu hepimiz çeşitli defalar tecrübe etmişizdir diye düşünüyorum. Bu noktada devreye giren makyaj bazları ve makyaj sabitleme spreyleri, makyajımızın daha uzun süre dayanmasında bize yardımcı oluyor. Ben fondötenden önce yüzüme tabaka tabaka ürün sürmekten sıkılıp üşendiğim için makyaj sabitleme spreylerini daha çok tercih ediyorum. 


NYX'in makyajın ciltte daha uzun süre kalmasını ve cildin daha nemli görünmesini vaat eden Dewy Finish spreyi ise tam benim kuru cildime göre bir ürün. Bu ara krem kontür ürünleri kullandığımdan, cildimdeki o "yağlı gibi" görüntüyü alması için mutlaka transparan bir pudra ile üstünden geçiyorum. Her ne kadar kullandığım pudra aşırı mat bir görünüm vermese de, yine de daha nemli bir cilt istediğimden NYX Dewy Finish Setting Spray'i 2-3 fıs sıkıp anında canlı ve nemli bir görünüme yeniden kavuşmuş oluyorum. Üstelik spreyin etkisi hemen geçip gitmiyor. Bazen de, fondötenimi sürmeden önce cildimi bu sprey ile nemlendiriyorum. Böylece fondötenin ciltteki görünümü de daha taze oluyor. Makyaj süngerlerimi ya da fırçalarımı ıslatmak için kullandığım zamanlarda da iyi sonuç alıyorum. 


Nemlendirme işlemlerinin yanı sıra makyaj sabitleme performansına gelirsek, ne yazık ki belirgin bir etkisini gördüğümü söyleyemeyeceğim. Fakat makyajı bozmadan nemli görünüm vermesi de benim için yeterli olduğundan çok önemsemiyorum. 


Bir de Matte Finish versiyonu bulunan bu makyaj sabitleme spreylerini sizin deneme şansınız oldu mu? 

NYX ürünlerine seçili Boyner ve YKM mağazalarından, ve pek yakında İstanbul Bağdat Caddesi'nde açılacak kendi mağazalarından ulaşabilirsiniz.16 yorum

 1. Günaydın Başak'cım :)
  NYX spreyi ben de satın aldım ancak, deneme amaçlı bir-iki kez kullandım henüz. Tüm gün performansını henüz deneyemedim. Verdiği görüntüyü açıkçası ben de beğendim. Ancak, makyaj altına kullanmayı hiç düşünmemiştim. :) Ben sıktığımda, cildimde hafif bir gerginlik hissettim, kurutma gibi değil, yapışkan bir gerginlik... Sende de böyle bir his oluyor mu? Geçici mi onu deneyimleyemedim çünkü daha. Sabitleme etkisinden dolayı mı, diye düşündüm. Bu yüzden makyaj altına uygulamak hiç aklıma gelmemişti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, bana yapışkan his vermedi; ama yoğun olduğunu hissediyorum. Aslında yapışkansa makyaj altına kullanmak daha da mantıklı, çünkü iyice tutacaktır fondöteni ^_^ Sevgiler!

   Sil
 2. Makyaj sabitleme spreyleri içinde 1 numaram Kryolan'dı. Tabii fiyatı bu kadar uçmadan önce. Sonra UrbanDecay kullanmaya başladım ve çok sevdim. Ancak daha uygun fiyatlı ürün arayışım da bitmedi. NYX istediğim gibi anladığım kadarıyla. Ben de makyajda nemli görüntüyü seviyorum. Sabırsızlıkla NYX online sitesini bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgün'cüm, nemli bitişini ben de çok sevdim. Makyaj sabitleme performansı biraz daha iyi olsaydı tam süper olacaktı :) Of evet NYX Online açılsın artık; zaten Ankara'ya kimsenin mağaza açıp mal getireceği yok (evet hala Gratis'in Sleek şokunu üstümden atamadım).

   Sil
 3. Birden fazla işe yaraması çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ebru'cum, çok fonksiyonlu ürünler kalp ben :)

   Sil
 4. verdiği o nemli ve ıslak canlı görüntüyü ben de çok sevdim. makyajımı da belli bir yere kadar sabitliyor bence ama akşama kadar hiç oynamadan dayanacak kadar değil tabi o konuda şu yeni biodermayı tek geçiyorum artık :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen İrem'cim, görünüm süper! Dediğin gibi, Bioderma'nın üstüne çıkamıyor artık diğer sabitleyici spreyler :)

   Sil
  2. SPF'li olan sprey mi?

   Sil
  3. Evet Ayşen, blogda da yazdığım :)

   Sil
 5. Bu tip spreyleri elimin altından eksik olmuyor. Nyx' i denemedim, sabitleme performansı iyi olsaymış alınabilirdi alsında :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiği canlı görünüm normal termal sulara göre bir tık daha iyi olsa da, dediğin gibi, ben de makyaj sabitleme performansının da iyi olmasını tercih edebilirdim :) Sevgiler İlke'cim!

   Sil
 6. Eğer sabitlemeyip, nemlendiriyorsa, Fix plus muadili diyebilir miyiz?

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar ben bu ürünleri hiç bir yerde bulamiyorum denemek istiyorum ama yok istanbulda nerde bulabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unknown, Bağdat Caddesi'nde NYX'in kendi mağazası var. Ayrıca bazı Boyner ve YKM mağazalarında da NYX standlarından bulabilirsiniz. Sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.