Urban Care Macademia Oil Fusion Saç Bakım Serisi: Sıvı Saç Kremi ve Saç Bakım Serumu / L'Arc-en-ciel

Urban Care Macademia Oil Fusion Saç Bakım Serisi: Sıvı Saç Kremi ve Saç Bakım Serumu


16 Ağustos 2016 Salı

Urban Care hem ürünleri hem de yenilikleriyle hepimizin sevdiği bir Türk saç bakım markası. İlkbaharda çıkarmış oldukları yeni bakım serileri de çoğumuzun ilgisini çekti. Bu iki seriden benim en çok merak ettiğim Macademia Oil Fusion serisi idi ve şansıma, o seriden en merak ettiğim iki ürünü Watson'sın yarışmasında kazandım. Hem Urban Care'e, hem de Watson's Türkiye'ye teşekkür ediyorum!


Macademia Oil Fusion serisi çok işlem görmüş ve yıpranmış saçların bakımını yapıp yoğun olarak beslemeyi ve parlaklık kazandırmayı vaat ediyor. İçeriğinde zengin aktifler ve mineraller bulunuyor. Seri, şampuan, saç kremi, saç maskesi ile burada bahsedeceğim durulanmayan saç bakım kremi ve saç bakım serumundan oluşuyor. 


Urban Care Macademia Oil Fusion Sıvı Saç Kremi çift fazlı, sıvı bir ürün. Kullanmadan önce çalkalanması öneriliyor. Daha sonra temiz ve ıslak ya da kuru saçın uç ve boylarına belli bir mesafeden püskürtüyor ve durulamadan saçınızı şekillendirme aşamasına geçiyorsunuz. Saç yapısını besleyip hücre yenilenmesini desteklemek, anında parlaklık ve yumuşakılık kazandırmak ve saçı onarmak vaatleri arasında.


Püskürtme mekanizması gayet iyi çalışan ürünün kullanımı oldukça rahat. Duşta saç kremi ihtiyacımı ortadan kaldırdı. Saçlarımı ekstra yağlandırmadan güzel bir yumuşaklık ve parlaklık da verdi. Kuru saça kullanmayı denemedim. Belli bir noktaya kadar koruduğunu da düşünüyorum. Kullanmayı sevdiğim, olumlu yönde de etkisini gördüğüm bir ürün oldu. Kokusu ise tek kelimeyle muhteşem!


Urban Care Macademia Oil Fusion Saç Bakım Serumu ise, dğerinden daha büyük vaatlerle denediğim bir serumdu; çünkü markanın Argan Yağlı Saç Bakım Serumu benim favori saç ürünüm! Vaatleri sıvı saç bakım kremi ile aynı olan serumun pompalı bir şişesi ve yağ-silikon arası bir kıvamı var. Saç uçlarına bakım amaçlı uygulanması öneriliyor.


Şansıma ürünün pompası bozuktu ve ne yaptıysam çalıştıramadım. Ben de her seferinde kapağını açık, avuç içime bir miktar dökerek banyodan sonra temiz saç uçlarımda kullandım. Arada, saçlarımın daha parlak ve düzgün görünmesi için çok az bir miktarını kuru saç uçlarıma uyguladığım da oldu. Islak uygulamadan sonra aldığım sonucu kardeşi argan yağlı olan versiyonundan (TIKTIK) aldığım sonuç kadar başarılı bulmadım açıkçası... Kuru saçta ise anında parlaklık ve düzgün bir görünüm etkisi aldım. Bu ürünün kokusu da rüya gibi. Çok sevdim. Keşke etkisi de kokusu kadar iyi olsaydı; halbuki içeriğinde de pek çok yağ var ama... (Not: Benim saçlarım kimyasal işlem nedeniyle oldukça kuru, özellikle uçları. Gerçi bu serum da bu tür saçlar için geliştirilmiş; ama, bende etkisi çok bariz olmadı.) 


Bu ikiliden Sıvı Saç Kremi bittikçe almayı tercih edeceğim ürün olurken, Saç Bakım Serumu bir daha tercih etmeyeceklerim arasında yerini aldı. Her ikisinin fiyatının da 20 TL civarı olmalı; ancak, indirimlerle daha uyguna almak mümkün. Sizin bu seriden favoriniz var mı?
14 yorum

 1. yağ içeren ürünler bana iyi gelmediğinden hiç bakmadım bile ama bu sefer denize giderken şöyle bol yağlı bir ürün alıp deneyeyim bakayım diyorum bakalım nasıl olacak nasıl olsa yazlıkta olacağım :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçlar ince telli ve yağlanmaya müsait olunca bu tür ürünler iyi gelmiyor İrem'cim, haklısın. Benim boyalı, permalı ve haliyle kuru olunca saçlarım bu tarz ürünler bazen yetmiyor bile :) ve dediğin gibi, yazlık deneme yapmak içn en uygun yer. Öptüm çok!

   Sil
 2. Ben bu seriyi çok sevdim ama söylediğin gibi serum konusunda argan hala bir adım daha önde benim için <3 Maskesi enfes en kısa zamanda yazıcam bende seriyi <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet di mi Kermi'cim, Argan çıtayı epey yükseltmiş :) Ay bak maskesini merak ettim ama ben şimdi, iyi mi! Elimde 2 kutu açılmamış Ovex duruyor ama du bakim buna da bir ara :))) Öperim!

   Sil
 3. Başak 'çım Urban Care serileri arasında değişmeyen favorim Argan Oil sanırım.Ondan sonra ne denediysem o kadar sevemedim.Uzun süredir saç ürünü bakınmadığımdan bu seriyi farketmemişim.Güle güle kullan beybim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın Filiz'cim, o ilkinde çıta çok yükseldi :) Ben saç ürünleriyle yaptırdığım işlemler dolayısıyla sürekli haşır neşirim. Dolayısıyla da haberdar oluyorum, keşke öyle olmasa ama neyse :) Teşekkür eder, öperim şekerim!

   Sil
 4. Güle güle kullan canım. Daha önce denemediğim ama denemek istediğim bir ürün Başakcim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Nilgün'cüm, sıvı saç kremi aklında olsun derim :) Sevgiler!

   Sil
 5. Bu markayı hiç denemedim Başak'cım, çift bazlı durulanmayan saç kremlerini ben de her duştan sonra kullanıyorum. Rengine kapılıp aldığım ve hiç bir işe yaramayan bir ürünle cebelleşiyorum bu ara, onun bitiminde deneyebilirim ben de😊😊 Öpüyorum❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, ah bu ambalaj yüzünden başımıza gelenler demek istedim :))) O cebelleştiğin ürün bitince aklında olsun. Sevgiler :)

   Sil
 6. senin saçların nasıl ki iyi gelmedi bunu söylemen gerekir ki bizde kendi saçımıza göre alalım veya almayalım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslı, çok haklısın. Normalde yazılarımda bunu belirtirim; ama bu sefer atlamışım. Benim saçlarım kimyasal işlem nedeniyle uçları epey kuru bir yapıya sahip. Belki daha sıkıntısız saçlar severek kullanabilir. Sevgiler :)

   Sil
 7. doğal saç yapını söyler misin serum belki o yüzden sana iyi gelmemiştir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada, saç tipimi belirtmememin nedeni tam olarak serumun iyileştirmeyi vaad ettiği saç türünde olmasından... Yani bu serum vaadini gerçekleştirmiyor demeye çalışmışım; ama, keşke tabii detaylandırsaymışım :) Yazıyı editledim, uyarı için teşekkür ederim :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.