Bir Koleksiyon İki Yorum: MAC x Patrick Starrr Eyeshadow Palette -Goal Getter / L'Arc-en-ciel

Bir Koleksiyon İki Yorum: MAC x Patrick Starrr Eyeshadow Palette -Goal Getter


19 Mart 2018 Pazartesi

Bugün blogda, benim kıymetlilerimden Zeynuş'u ağırlıyorum... Bir Koleksiyon İki Yorum yazımızın diğer ayağı için ben de Glamsight'ta olacağım. TIKlamayı unutmayın lütfen. Keyifli okumalar ❤

------------------------------------------


Merhaba!

Bugün Başak ile 1 Koleksiyon 2 Yorum serisi altında ortak çalışma yapıp, geçtiğimiz ay ülkemize gelen Patrick Starrr'ın Mac ile ortak çalışması sonucu ortaya çıkan koleksiyonda yer alan iki paleti inceleyeceğiz. Ben burada Goal Getter Paleti sizlerle paylaşırken, Başak'cığım da bizim blogumuzda Glam AF paletini inceleyecek.

Yazıya geçmeden önce Başak'a beni blogunda ağırladığı için çok teşekkür ediyorum, Glam Sight'ta yazmaya başlamadan önce yıllardır stalkladığım insanın hayatına sızmak ve üstüne de bloguna konuk olmak paha biçilemez. Başak'ı bu stalker şakalarımla korkutup şüpheye düşürmediğimi umuyorum; yoksa Stalker'lığın birinci kuralını bozmuş oluyorum ahahahaha 👼👼Patrick Starrr ülkemize gelip online siteye düştüğünde beklenmedik bir izdaham oldu; çünkü paletler inanılmaz bir biçimde 175TL yerine 75TL'ye satışa sunulmuştu. Tabii ki bu bir hataydı, fakat olan olmuştu, dolayısıyla paletler her yerde bu fiyattan satışa sunuldu ve anında yok sattı. En azından 1'e basmamış; ya 5'e basmasaydı diye tesellimi iletiyorum. Umarım bu hatayı yapan kişi işinden olmamıştır; nihayetinde hepimiz insanız, hata yapabiliriz. Tabii dürüstçe de söyleyebilirim ki, bu paleti almama üç sebepten biri fiyatıydı.

Goal Getter dörtlü far, koleksiyon ile çıkmasından ötürü klasik siyah Mac paletlerinin aksine beyaz materyale ve gümüş renk ile çerçevelenmiş şeffaf bir kapağa sahip. Kapağın üzerinde holografik baskıyla Patrick Starrr'ın ismi basılı. Patrick Starrr takip ettiğim biri değil fakat, holografik her şeye 8 yaşından beri bayılan biri olarak bu ayrıntıya bayıldım. Açık renkli ambalajları çok seven biri olarak olarak bu paleti almamın üç sebebinden ikincisi beyaz materyalden üretilmiş olmasıydı.

Paletin içinde geldiği Karton ambalaj da isim baskısı gibi ışıkta rengarenk yansımalar yaratan holografik yapıda; dolayısıyla asla ambalaj atmayan bünyem bu ambalajı da sonsuza dek saklayacak.

Goal Getter paleti üçü mat biri de frost yapıda dört fardan oluşuyor. Farların hepsi kalıcı seride yer alan renkler, yani paletteki farları beğendiyseniz bu paleti bulamasanız da kendi paletinizi oluşturabilirsiniz.


Farları tek tek incelersek;


Paletin mat bitişli farlarından. Mac sitesinde bu rengi yumuşak tonlu altın şeftali kahve olarak tanımlamış. Bence şeftaliliğin yanı sıra hafif bir kızıllık da içeriyor, fakat bu baskın bir halde değil. Güzel bir katlanma bölgesi ve geçiş rengi, aynı zamanda tüm göz kapağınıza uygulanabilir bir far. Hem grunge göz makyajları ( bu blogda bile kaçıncı grunge deyişim acaba :) ) hem şık hem de günlük göz makyajlarına eşlik edecek joker bir renk. Yapısı oldukça kuru, parmakla swatch için dokunduğunuzda bunu bariz biçimde hissediyorsunuz, fakat bir o kadar pigmentli, kolay dağıtılan, fırçayla alırken de pek tozutma yapmayan ve uygularken dökülme yapmayan bir renk. Gün boyunca solmadan dalgalanmadan yerinde kalıyor.

Bu kuru yapı koleksiyon için üretilmesinden mi emin değilim, performansını etkilemediğinden sorun etmiyorum. Yine de etkilenme yüzdemi biraz düşüren bir etmen denebilir.


Paletteki frost bitişli tek far. Mac sitesinde bu farı ışıltılı şeftali kahve olarak tanımlamış, ben ise ne alaka demek istiyorum. Bence bu renk oldukça sıcak bir altın, bakır; nokta. Göz kapağında tek başına veya halo göz makyajlarında göz kapağının merkezine uygulamaktan keyif aldığım bir renk. Oldukça kremsi bir yapısı ve yüksek pigmentasyonu var. Rengini rahatça göz kapağına veriyor, kolay dağıtılıyor. Rengini, ışıltısını kaybetmeden makyajımı çıkartana kadar yerli yerinde duruyor.

Tonunu çok beğeniyorum, göz renginizi değiştiren, vurgulayan bir tona sahip. Benim göz rengimdeki sarı hareciklerle uyumlanıp yeşilini daha çok patlatıyor (nasıl anlattım ama!) Özellikle mavi gözlerde efsane duracağını düşündüğüm bu renk kahverengi gözlerin de yansımasını değiştirecektir gibi geliyor.
Bu farı yıllar yılı Pixiwoo hanımlar yüzünden istiyor fakat tekli far alma konusunda hala ikna olmamış biri olarak almıyordum. Sıcacık bir kızıl kahve olan Swiss Chocolate ismini hak eden bir renk. Vişne likörlü sütlü çikolata gibi bir renk. Mat yapıda bir far. Yapısı Soft Brown gibi oldukça kuru fakat pigmentli, yine de biraz daha ince bir yapıda. Uygulanacak alanı şeffaf pudra veya ten rengi bir farla hazırlamak farın karıştırılmasını kolaylaştırıyor, yoksa far bazı veya göz kapağınızdaki neme/yağa tutunup karıştırma işlemini biraz uzatabiliyor. Fırçaya alırken tozutmuyor ve uygularken dökülme yapmıyor.

Makyajınıza göre göz kapağında katlanma bölgesinde veya dış v kısmında kullanılabilecek bir renk. Yine Soft Brown gibi şık, günlük veya grunge makyajlara oldukça elverişli. Bu kadar Soft Brown dedim, çünkü birbirlerine şahane eşlik ediyorlar. Sadece bu iki rengi kullanarak pratik bir makyaj yapıyorum, kimi zaman soft brown crease'de swiss chocolate göz kapağında oluyor, kimi zaman da tam tersi.

Sorunsuz karıştırıldığında gün boyunca yerli yerinde kalıyor, solmuyor. Sorunsuz karıştırılmamışsa homojen olmayan hareli görünüm zaman geçtikçe belirginleşiyor. Rengi sevsem de böyle ikircikli detaylar yine etkilenme seviyemi düşürdü diyebilirim.

I'm Into It

İşte paleti almama üç sebepten en etkili olanı! Mat bitişli, Mac'in sitesinde koyu kırmızı kahve olarak nitelendirilmiş bir renk. Bence genç bir syrah cinsi kırmızı şarap rengi. - Kendim tanımlamazsam olmaz.-

Bu farı sevgili Başak'ta gördüğümden beri çok istiyor fakat Mac'ten tekli far almakla ilgili üstte de belirttiğim sorundan ötürü alamıyordum. Patrick kendisini takip etmememe rağmen sesimi duymuş gibi bu palete bu rengi de ekleyerek oldukça dayanılmaz hale getirmiş. Hatta tek bu renk zaten paleti karşı konulmaz yaptı. Yoksa hiç aklımda yoktu.

Paletin en kuru rengi bu renk, yine de gayet pigmentli; hatta yavaş yavaş artırarak uygulamakta fayda var yoksa gözleriniz savaş alanına dönebilir. Swiss Chocolate'taki tutunup karışmama sorunsalı bu renkte de var, alta şeffaf pudra, ten rengi far kullanmak işleri hızlandırmak açısından önemli. Paletle ilk makyajım halo göz makyajıydı ve bu ufak ayrıntı sebebiyle 15 dakika far karıştırdım.
I'm into it'i fırçaya alınırken tozutmasa da göz kapağına uygularken biraz dökülme yapabiliyor. Önce tamponlayıp sonra karıştırarak bu sorunu büyük ölçüde bertaraf edebilirsiniz.

Bu rengi göz kapağım ve içinde eyeliner gibi de kullandım ve performansından renk vermesinden ve göz pınarımda dahi kıpırdamamasından oldukça memnun kaldım.

Kalıcılık olarak Swiss Chocolate ile aynı; sorunsuz karışmışsa gün içerisinde yerli yerinde duruyor, sonunsuz karışmamışsa saatler ilerledikçe dalgalı görünebiliyor. Tekli olarak satılan hali oldukça beğeniliyor, yapısı daha iyi olabilir sanırım çünkü Başak Mac farlarını anlattığı yazısında uygulanmasının kolay olduğunu söylemişti.

Bu palette kendi içinde püf noktaları gerektiren bir renk olsa da kavuştuğum için sevindiğim, özellikle vamp göz makyajlarına güzel bir eşlikçi diyebileceğim bir renk.


Tüm farlar ilk sırada talc içeriyor, mat farların kuru yapısının bundan ötürü olabileceğini düşünüyorum. Yine de bunu demişken farların hiçbirinin tebeşir gibi olmadığını da ekleyip şüphe ya da kafa karışıklığını gidermek isterim. Hepsi gayet pigmentli, bir üstteki swatchlardan da anlayabilirsiniz.

Ayrıca dört far da karmin içerdiğini de ekleyeyim. Karmin içeriğinden rahatsızlık duyuyorsanız bu farları tercih etmek istemeyeceksinizdir.


Bu paletle ilk yaptığım ve sevgili Başakcığımın bana bu paleti bulmasından sonra onun da isteğiyle yapmayı ilk hayal ettiğim makyajdı. Üstte 15 dakika boyunca karıştırdım dediğim hani. Baz olarak Mac'in şahane 24 Hours Extended Eye Base'ini kullandım. Bu baz göz makyajınızı ve farınızı göz kapağınıza kilitleyen bir far bazı. Bu durum da araya hiçbir astar far/pudra uygulamamamdan dolayı karıştırma işlemini biraz uzattı. Geçiş rengi olarak Soft Brown, Katlanma bölgesine Swiss Chocolate rengini uyguladım. Gözümün iç ve dış köşelerine I'm Into It farı uyguldıktan sonra küçük bir karıştırma fırçası ile bu iki kısmı düşük göz kapaklarımın doğal katlanma bölgesinin biraz üstünden köprü yapar gibi birleştirdim, ve bu noktada olabildiğince dağıtmaya geçişi yumuşatmaya çalıştım. göz kapağımın boş kalan merkez kısmını da daha kuru yapıda bir kapatıcıyla destekleyerek astarlayıp (benim tercihim NYX HD kapatıcı)  Amber Lights'ı parmağımla tamponlayarak uyguladım. Alt kirpik diplerine de Soft Brown'ı daha geniş bir alana dağıtarak, I'm Into It farı yine alt kirpik diplerinin iç ve dış köşelerine üst göz kapağıyla birleştirecek şekilde uygulayıp dağıttım. Yine alt kirpik diplerinin de tam ortasına Amber Lights'ı geçtim.


Yaptığım bir diğer makyajda; Soft Brown rengini katlanma bölgesinden geçiş bölgesine kadar geniş bir karıştırma fırçasıyla uyguladıktan sonra, Swiss Chocolate'ı küçük bir fırçayla göz çukurumun olduğu bölgeye hafifçe uyguladım. Amber Lights'ı Shading Brush olarak geçen türde bir fırçayla göz kapağımın hareketli kısmına ve alt krpik diplerinin ortadan iç kısmına doğru uyguladım. Islattığım açılı bir fırçayla I'm Into It farı hem alt ve üst kirpik dip ve içlerine uyguladım hem de eyeliner olarak kullandım. Keskin bir hat olarak durmasını istemediğimden eyeliner kuyruğunu hafif ve yumuşak tuttum.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Ben her seferinde söylediğim gibi tekrardan bu ortak çalışmalarımızı çok sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Başak'a beni hem burada ağırladığı hem de bu paleti bularak bu yazının önünü açtığı, bizi kavuşturduğu için de buradan da teşekkür etmek istiyorum. 

Önceden de belirttiğim gibi paleti satışta bulamasanız da renkler kalıcı seriden olduğundan sizlere iyi bir bilgi kaynağı olur diye düşündük ve bu ortak çalışmayı ortaya koyduk. Farların isimlerine tıklayarak Mac'in sitesinde sayfalarına gidebilirsiniz.

Başak'çığımın yazdığı ve koleksiyonun diğer paleti enfes Glam AF ile ilgili şahane yazısına erişmek için Tık Tık

Herkese mutlu haftalar diliyorum!

Sevgiler,

Zeynuş

18 yorum

 1. Çok güzel bir geçişli makyaj paleti olmuş gerçekten de. Zaten arkadaş göstermiş :) Yanlışlık için üzelsem mi sevinsem mi bilemedim. Sonuçta biz de tüketiciyiz ve önce kendimizi düşünüyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani BUrçak, MAC için üzülemeyeceğim, kusura bakmasınlar :) arada onların da bize bir güzelliği olsun ^_^ Yazıyı beğenmene sevindik, çok öperim!

   Sil
  2. Ben çalışanın başına bir şey gelmemişse oldukça mutluyum 😄 Paletin renk skalası başarılı seçilmiş kesinlikle!
   Sevgiler!

   Sil
 2. pek fena bir yazı olmuş bu :) harika vallahi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah di mi Kübiş, Zeynuş'un yazıyı okuduktan sonra o farları teker teker toplayasım gelmedi değil :))) Allahtan iki rengi bende var, kaldı iki :)))) Öperiz!

   Sil
  2. Teşekkürler Kübişim 💖
   Valla Başak benim de senin yazından sonra hepsini toplayasım geldi ama omigaud işi çok bozdu! Mac onu kalıcı seriye almalı kesinlikle!

   Sil
  3. Hahaha Zeynuş ya, işte çikolata gibi kırılabilen makyaj malzemesi fikri bu durumlarda çok kritik hale geliyor!

   Sil
 3. Zeynepcim makyajın şahane olmuş ben bu paletlere hiç bakmadım bile zaten çok farım var ama yakalasaydım o incecik toz pudrayı alacaktım bak.. onu patrick starr uygularken defalarca gördüm ve içim gitti :/ güle güle kullan canım sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İremcim, beğenmene çok sevindim.
   Kendi blogumda da söyledim, buradan da söyleyeyim, ben geçen gün Capacity Mac standında gördüm pudra, istersen arayıp bir kontrol et.
   Umarım bulursun.
   Sevgiler!

   Sil
 4. Amber Lights rengine bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Gülşah, benim de onda aklım kaldı :)

   Sil
  2. Amber Lights gerçekten yapısıyla rengiyle güzel bir far ☺️
   Başakcım aslında cocoa blend paletteki pure ganache rengi ile amber lights çok aynı! Hatta pure ganache çok daha güzel yapı ve pigmentte 😄

   Sil
 5. Zeynuşum ellerine sağlık, şahane bir yazı olmuş😍 Makyajlarına da bayıldım❤️ Bu paletleri ben online da bile göremedim ihihi zaten İstanbul’da sadece üç mağazaya geldi, bulmak imkansızdı. Im into it sanırım en çok istediğim farlardan biri ve 300 lü z palet hayalime ilk adımı attığımda alacağım😂😂
  Şimdi Başak beybimin yazısını okumaya gidiyorum. Kocaman öpüyorum❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahaha Blana'm ya, 300'lü Z palet projeni hayata geçireceğin günü merak ve heyecanla bekliyor olacağım :))))

   Sil
 6. renkler şahane yalnız tam benlik :)!!

  YanıtlaSil
 7. Makyajlar harika olmuş! Swatchlarda renklerin pigmentine, kadifemsi duruşlarına bayıldım çok güzel bir palete benziyor. Fiyat konusunda yaptıkları hataya da hiç üzülemeyeceğim, kur farkı haricinde ödediğimiz ekstra fiyatlara saysınlar 😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fullinblog, kesinlikle katılıyorum sana! Ben de pek üzülemedim fiyata :) Her iki palet de baya başarılı olmuş, genelde MAC koleksiyonlarında farların kalitesi değişir ama bu sefer tutturmuşlar. Çok sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.