Maybelline Brow Drama Sculpting Brow Mascara -Transparent & Medium Brown / L'Arc-en-ciel

Maybelline Brow Drama Sculpting Brow Mascara -Transparent & Medium Brown


14 Mart 2018 Çarşamba

Kaşlar bana göre yüzümüzde ifademizi en çok değiştiren kısımlar ve güzel görünmeleri için harcanan emeğe kesinlikle değiyor (doğuştan biçimli kaşlara sahip olmayanlar için konuşuyorum). Son yıllarda incecik kaşlar yerini daha kalın ve belirgin kaşlara bıraktı. Ben kendi fotoğraflarıma baktığımda, daha kalın görünen kaşlarla birlikte çok daha genç bir görünüme kavuştuğumu da fark ediyorum. Sanırım herkeste durum aynı ve bu nedenle de kaş ürünleri hiçbir zaman ilgiyi yitirmeyecek ürünlerden!


Maybelline son yıllarda bu alanda epey atak yaptı. Kaş jelleri, kaş maskaraları, farları, dövmeleri, kalemleri... Benim markadan denediğim bir kaş kalemi&farı ile, bir de kaş maskaraları var. Daha önce Brow Precise ürününü BURADA yazmıştım. Bugün ise Sculpting Brow Mascara'dan bahsedeceğim. 


Kaşlarımda microblading olduğu için, kaş dolduran ürünlerden ziyade, kaşlarımı tarayıp sabitleyen ürünlere yöneliyorum son bir senedir. Brow Drama Sculpting Brow Mascara da koyu tonlarında bile hafif renk veren yapısı ile tam bana uygun bir ürün. Gerek şeffaf, gerekse renkli olan çeşidinin top gibi ucundan başta korksam da, kaşlarımı çok güzel taradığını ve istediğim yöne bakmalarını sağladığını keşfettiğim ilk andan itibaren çok severek kullandığım bir kaş ürünü oldu. Kaşlarımı sertleştirmeden sabitliyor ve tüm gün kıpırdamadan biçimli görünmelerini sağlıyor. 


Microbladingimin ilk zamanlarında, kaş rengime uyumlu olduğu için Medium Brown rengini kullanıyordum. Ağustos'tan beri kullandığım bu tüpün hala bitme emaresi göstermediğini söylemeliyim! Şeffaf olanı ise bir kaç kere denedim ve beyaz iz bırakmaması nedeniyle de çok sevdim. Bunu ise, renkli tüp bitince, microbladingimin solmaya başlayan yerlerine bir kaş kalemi geçerek üstüne kullanmayı planlıyorum. 


Tüm Maybelline standı olan kozmetik mağazalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz; özellikle indirim zamanı şans verin derim. Sevgiler!

14 yorum

 1. fırça yapıları çok enteresan cidden merak ettim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Ümran'cım, ben de görünce şaşırmıştım ama çok işe yaradı! Hoş, top kısmı dışındaki bölüm kullanılmıyor ama olsun :) sevgiler!

   Sil
 2. Gerçekten de dediğin gibi kaş insanın yüz ifadesini çok değiştiriyor. Her zaman kalın kaşları sevmişimdir. Kaşlarım siyah ve gür olduğundan daha önce kaş ürünleri kullanmadım fakat arada indirim de görünce şeffaf bir ürün alıp sabitlemede kullansam mı diye de düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne şanslısın Burçak :) Sabitlemek için şeffafını deneyebilirsin bence de (yani ihtiyacın varsa tabii). Çok sevgiler!

   Sil
 3. Benim uzun zamandır merak ettiğim ürünler bunlar ve elimdeki bitmek bilmeyen Pastel bitince şeffaf olanını alacağım. Ben kaşlarımı farla doldurduğum için sabitleme kısmında şeffaf olanlar daha iyi oluyor sanki😃 Be kesinlikle, kendiliğinden düzgün kaşları olanlar çok şanslı😍
  Güle güle kullan Başak’cım, kocaman öpüyorum❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, evet haklısın, renkli ürünle kaş doldurunca yeniden renkli başka ürün fazla kaçıyor :) Şeffafını da epey beğendim ben, umarım sen de seversin! Öperim!

   Sil
 4. Kahve kaş rimeli kullanıyorum bende gerçi bende de microblading var ama senesini geçti, renklendirmek için hafifçe kullanıyorum. ŞEffaf ise hiç denemedim desem...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de senin gibi, hafif renklendirmek için kullanıyorum Ebru'cum. Şeffaflar da doldurunca güzel oluyor. Öperim!

   Sil
 5. Fırçası çok ilginç görünüyor.. Kaş ürünlerini kullanmaya bir türlü alışamadım. Meraklısına önermeli bu maskaraları.
  Öpüyorum çok..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de hayatım kaş ürünsüz geçemiyor Gül; allah vergisi gür kaşlarım olaydı keşke :) sevgiler :)

   Sil
 6. Maybelline bitmeyen kaş maskaraları üretmekte oldukça başarılı sanırım, benim Brow Precise maskaram da bitmiyor; karşılıklı inatlaşıyoruz. Geçen yaz wycondan aldığım kirpik ve kaş maskarası duosundaki kaş maskarasını denedikten sonra anladım ki benim gibi kaşları olanları incecik fırçalı kaş maskaraları paklarmış. Kaşlarıma şahane ve doğal duran bir dolgunduk katıp yerli yerinde tuttu. Kendisine oldukça aşık oldum.
  Maybelline'in top gibi başından ben de oldukça korktum açıkçası, dolayısıyla yaklaşmadım bile, ama şeffaf olanına elimdeki şeffaf maskara bitince şans verip etkisini test edebilirim diye düşünüyorum 🤗
  Kocaman öperim!
  Zeynuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay bak Zeynuş, Wycon dedin yine canım çekti! Getireceksen getir şu markayı artık! Şeffafın bakarsın olmadı Maybelline'in bir ara :) beğendim ben! Öptüm çook!

   Sil
 7. Ben kaş ürünü kullanamıyorum. Sanki doldurulmuş kaş bana yakışmıyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin tarzı farklı tabii Gülümse Yüzüme, doğal doldurulmuş kaşlar bence herkeste çok hoş duruyor :) Çok sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.