Beaulis Velvet Look Far Paleti -122 Purposeful / L'Arc-en-ciel

Beaulis Velvet Look Far Paleti -122 Purposeful


18 Aralık 2019 Çarşamba

Beaulis markasıyla aşk-nefret üzerine kurulu bir ilişkim var. Bazı ürünlerini çok severken, bazılarından da nefret edebiliyorum. Bugünkü yazımda bahsedeceğim far paleti sevdiklerimden... sevmeyeceğimi tahmin ettiklerimi almıyorum zaten artık :) 


Beaulis Velvet Look, 2 ayrı 3'lü far paleti olarak geçtiğimiz aylarda satışa sunuldu. Koleksiyon ürünü gibiydi; ama sanırım hala bazı Gratis'lerde bulunabiliyor. 2 farklı rengi bulunan paletlerden ben toprak tonlarına sahip 122 Puproseful rengini tercih ettim. Diğerinde ise çok güzel bir yağ yeşili ve bordo vardı yanlış hatırlamıyorsam; aklım kalmadı değil! Paletin öncelikle ince, mıknatıslı, hafif, ve neşeli karton ambalajı yakaladı beni. İç kapağında ayna ya da içinde aplikatörü yok. Ama kapağın içindeki "Live, Laugh, Love" mottosu çok şirin duruyor. Beaulis markasının toz far formülünü beğeniyorum genel olarak. Bu paletin de testerını denediğimde hem mat, hem de sedefli renginin yapısını çok beğenmiştim. Kocaman panlarında, deniz kabuğu gibi yerleştirilmiş 3 adet sıkıştırılmış toz bulunan paletin tüm farlarının yapısı kremsi, hepsi oldukça pigmentli.


Sand rengi tamamen mat, içinde ışıltı ya da sedef olmayan bir deve tüyü rengi. Bu rengi geçiş bölgesinde kullanmayı çok seviyorum ve ton olarak da diğer paletlerimde olmayan, son derece güzel bir rengi var. Çok yumuşak olduğu için tozutuyor; fakat o kadar pigmentli ki, bence tozutması hiç sorun değil!


Terra rengi ise nefis bir kızıl-kahve. İçinde çok minik ışıltılar belli belirsiz parlıyor. Gölge için harika bir renk. Çok yumuşak ve çok pigmentli bir far yine. Ve evet, yine tozutuyor ama göz altına çok fazla dökülmüyor. Yine de bu paleti kullanmadan önce ten makyajı yapmanızı önermem.


Sun ise paletteki sedefli farımız. Çok güzel bir bakır rengi. Genelde bu sedefli farlar bilekteki swatchlarda ve panda çok güzel ışıldarken göz kapağında o etkilerini kaybederler; ama, çok mutluyum ki bu palette öyle olmadı. Göz kapağımda da çook güzel parladı, özellikle halo makyajlarda göz alıcı durdu!
Paletteki farları ilk denediğimde bazsız kullandım ve bütün gün göz kapağımdan kıpırdamadılar. Renklerini de tam verdi hepsi. Bu anlamda da çok beğendiğim bir palet oldu!
Beaulis'in bu paletleri 23 TL idi; ama ben indirimde 12 TL'ye almıştım. Bu fiyata harika performans diyor, denk geldiğinizde bir denemenizi öneriyorum!6 yorum

 1. Beaulis markasından çok ürün kullanmadım ama tekli farlarının renkleri hep gözüme çarpar. Bu paletteki renkler de çok güzel gözüküyor, güzel bir sonbahar makyajı çıkar ki çıkmış da ♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cım makyajı beğenmene çok sevindim, çok sevgiler :)

   Sil
 2. Bu paleti alırım ben litfeeen

  YanıtlaSil
 3. Başak'cım bu palet hem renk hem performans olarak gerçekten şahaneymiş. Özellikle bakır rengin göz kapağına transfer olma performansına bayıldım! Gerçekten çok şık durmuşlar gözlerinde.
  Farların genel yapısı ve performansı iyiyse tozutma durumunu ben de ciddiye almıyorum. Yumuşak farların genellikle hepsi tozutuyor zaten.
  Tam bir sonbahar-kış paleti ve seyahatlerde de çok iyi bir dost olabilir gibi geldi bana.
  Güle güle kullan, çok çok öpüyorum <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım, evet gerçekten pefrormansıyla, özellikle bakır rengiyle, beni acayip şaşırttı! Arada bir Beaulis'i de yoklamak lazımmış demek ki :) Seyahat+makyaj çantası dostu olmasına ben de katılıyorum. Seni çook öpüyorum!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.